تظاهرات ده‌ها هزار بحرینی‌ در سالگرد انقلاب 14 فوریه

بحرين

همزمان با سومین سالگرد آغاز اعتراضات علیه رژیم آل خلیفه ده‌ها هزار تن از مردم بحرین تظاهرات گسترده‌ای را در مناطق مختلف بحرین برگزار کردند.

همزمان با سومین سالگرد آغاز اعتراضات علیه رژیم آل خلیفه ده‌ها هزار تن از مردم بحرین تظاهرات گسترده‌ای را در مناطق مختلف بحرین برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، همزمان با سومین سالروز انقلاب 14 فوریه 2011 روز شنبه ده‌ها هزار بحرینی با برگزاری تظاهرات گسترده خواهان تحقق دموکراسی در این کشور شدند.

در همین حال منابع خبری از این تظاهرات که توسط جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین گروه مخالف دولت در این کشور سازماندهی شده بود به عنوان گسترده‌ترین و پرشورترین تظاهرات از سال 2011 تاکنون یاد کردند.

به گفته شاهدان عینی جمع گسترده‌ای از مردان و زنان بحرینی به خیابان‌ آمده و با سر دادن شعارهایی تحقق دموکراسی، انجام اصلاحات سیاسی و آزادی زندانیانی که در جریان اعتراضات بازداشت شدند را خواستار شدند.

شرکت کنندگان در تظاهرات اعلام کردند که تا زمان رسیدن به خواسته‌هایشان دست از ادامه اعتراضات برنخواهند داشت و تاکید کردند شیعه و سنی متحدند و در ملی‌گرایی با یکدیگر اشتراک عقیده دارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که برخلاف تظاهراتی که طی روزهای اخیر به مناسبت سومین سالگرد آغاز اعتراضات علیه رژیم آل خلیفه برگزار شد روز شنبه هیچ درگیری میان نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان صورت نگرفت.

بحرین از آغاز سال 2011 تاکنون صحنه اعتراضات گسترده علیه رژیم آل خلیفه است که در جریان این اعتراضات ده‌ها تن کشته شدند.

انتهای پیام

کد N126015