اتهامات جدید علیه رئیس‌جمهوری فرانسه

فرانسوا اولاند,اروپا,فرانسه

همشهری آنلاین: رئیس‌جمهوری فرانسه به دلیل ادعاها مبنی بر اینکه وی از پول مالیات‌دهندگان برای تامین زندگی اشرافی شیک سابقش استفاده کرده، با اقدامات قانونی مواجه است.

جهان > اروپا- همشهری آنلاین:
رئیس‌جمهوری فرانسه به دلیل ادعاها مبنی بر اینکه وی از پول مالیات‌دهندگان برای تامین زندگی اشرافی شیک سابقش استفاده کرده، با اقدامات قانونی مواجه است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه همچنین ممکن است به دلیل اتهام تخلف مالیاتی مبنی بر عدم اعلام دارایی‌های مشترکش با والری تریروایلر، شریک سابق زندگی‌اش نیز با اقدام قانونی دیگری مواجه شود.

این شکایت‌های غیرمعمول توسط خاویر کملین، وارث ثروتمند فروشگاه زنجیره‌ای کازینو ارائه شده است.

وی همچنین سال گذشته میلادی تلاش کرد تا تریروایلر را به دادگاه احضار کند. وی مدعی شده که نباید به عنوان یک مالیات دهنده زندگی تریروایلر را به عنوان معشوقه رئیس جمهوری فرانسه تامین کند.

اما یکی از قضات مهمترین دادگاه مالی پاریس دستور داد که تریروالر به هیچ وجه نباید پاسخ این ادعا را بدهد.

در حال حاضر کملین از دادستان‌ها خواسته تا به شکایت‌هایش علیه اولاند رسیدگی کنند.

کملین همچنین شکایت قانونی دیگری را علیه آنه هیدالگو، نامزد سوسیالیست‌ شهرداری پاریس به راه انداخته و مدعی شده که وی مادر بچه نامشروع فرانسوا اولاند است؛ ادعاهایی که به گفته رسانه‌های فرانسوا کاملین به هیچ وجه قادر به اثبات آن نیست.

یکی از سخنگویان قضایی فرانسه گفت: شکایت‌های کملین به طور رسمی توسط پلیس تنظیم و به دادستان‌های پاریس تحویل داده شده است. آن‌ها در حال حاضر به ادعاهای کملین رسیدگی می‌کنند اما هنوز مشخص نیست که آیا براساس این ادعاها دست به اقدامی خواهد زد یا خیر.

کاخ الیزه هنوز درباره این مساله اظهارنظر نکرده است.