جستجوی خانه به خانه صلح‌بانان برای خلع سلاح شبه‌نظامیان در جمهوری آفریقای مرکزی

نیروهای حافظ صلح بین‌المللی برای خلع سلاح شبه‌نظامیان متهم به انجام اقدامات مستبدانه در جمهوری آفریقای مرکزی اقدام به جست‌وجوی منزل به منزل در بانگی پایتخت این کشور کردند.

نیروهای حافظ صلح بین‌المللی برای خلع سلاح شبه‌نظامیان متهم به انجام اقدامات مستبدانه در جمهوری آفریقای مرکزی اقدام به جست‌وجوی منزل به منزل در بانگی پایتخت این کشور کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این عملیات غیرمنتظره توسط 250 تن از نیروهای پلیس و حافظان صلح در بانگی انجام شد و اکثر خانه‌های شبه‌نظامیان مسیحی که حملاتی را در چند هفته اخیر علیه اقلیت مسلمان صورت دادند، مورد جست‌وجو قرار گرفت و چهار ساعت به طول انجامید.

در این جست‌وجوی منزل به منزل تسلیحات خودکار نارنجک و مقادیر زیادی مهمات از ده‌ها منزل این شبه نظامیان کشف و ضبط شد.

یکی از نیروهای حافظ صلح از هیات اتحادیه آفریقا در جمهوری آفریقای مرکزی گفت: تمامی افرادی که این تسلیحات در منازلشان یافت شده، شناسایی شدند و قرار است به زودی در اختیار پلیس قرار گیرند.

در ماه‌های اخیر نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در جمهوری آفریقای مرکزی مستقر شدند تا به حملات خصمانه و شدید این شبه‌نظامیان پایان دهند.

همچنین ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که پایان درگیری‌های قومی بیش از آنچه که انتظار می‌رفت، به طول انجامیده است.

وی به رادیو بین‌المللی فرانسه گفت: گمان می‌کنم که این درگیری‌ها بیش از آنچه انتظار می‌رفت، به طول انجامیده چرا که میزان انزجار و خشونت در این کشور آفریقایی بسیار زیاد است.

فرانسه و اتحادیه اروپا نیز متعهد شدند که تعداد نیروهای خود را در جمهوری آفریقای مرکزی افزایش دهند چرا که نگران این مساله هستند این خشونت‌ها به سراسر این کشور آفریقایی گسترش یابد.

فرانسه قصد دارد در نهایت تعداد نیروهای خود را در این کشور آفریقایی به دو هزار تن برساند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز اعلام کرد: برلین خواهان افزایش همکاری نظامی با فرانسه و به ویژه در آفریقا برای مقابله با درگیری‌های قومی است.

انتهای پیام

کد N125294