کاتب مطرح کرد:

پیشنهاد ایران برای مشارکت کشورهای اسلامی در مقابله با ریزگردها

جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد همکاری کشورهای اسلامی در زمینه مقابله با ریزگردها و همچنین همکاری این کشورها در زمینه فناوری اطلاعات را مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامرضا کاتب در حاشیه نشست کمیته امور اقتصادی و محیط زیست اجلاس بین‌المجالس اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: در نشست این کمیته پیشنهاد ایران برای مشارکت کشورها جهت مقابله با ریزگردها و همچنین همکاری بیشتر کشورهای اسلامی در زمینه فناوری اطلاعات به تصویب رسید.

وی افزود: در این نشست پیشنهاد سودان در مورد بدهی کشورهای مسلمان نیز مطرح شد تا این موضوع توسط بانک توسعه اسلامی مطالعه شود. بحث‌های مفصلی در این زمینه مطرح شد و کشور مالزی گفت که آمادگی همکاری در این زمینه را دارد. اما این موضوع به تصویب نهایی نرسید و بنا شد این دستور کار در اجلاس آتی مطرح شود.

این عضو کمیته اقتصادی اجلاس بین‌المجالس اسلامی یادآور شد: در قطعنامه نشست کمیته اقتصادی، پیشنهاد کشور چاد درباره دریاچه این کشور که خشک شده، مطرح شد. چاد خواستار بازدید کشورهای اسلامی از این دریاچه و کمک برای جلوگیری از وقوع بحران زیست‌محیطی در این منطقه شده است.

انتهای پیام

کد N124887