کودتا در لیبی ناکام ماند

ایسنا نوشت:

مسؤلان لیبیایی با بیان اینکه یک توطئه برای کودتا در این کشور را ناکام گذاشته‌اند، دستور بازداشت 30 نظامی و دست‌اندرکار این طرح را صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، عبدالله الثنی، وزیر دفاع لیبی اعلام کرد که گروهی 60 نفره از نظامیان و غیرنظامیان در حال طرح ریزی برای کودتا بودند و در همین راستا روز سه‌شنبه در طرابلس، پایتخت لیبی نشستی را برگزار کردند.

منابعی در جناح حاکم نیز علام کردند که تعدادی از افسران سابق و شخصیت‌های غیرنظامی در حال طراحی یک کودتا برای به دست گرفتن قدرت و "تشکیل شورای عالی حمایت از انقلاب" بودند.

نوری بوسهمین، رئیس کنگره ملی لیبی نیز چند ساعت پس از فاش شدن این طرح، دستور بازداشت 30 تن از افراد شرکت کننده در این نشست محرمانه را صادر کرد که به تلاش برای کودتا در لیبی متهم هستند.

پیش از ناکام ماندن تلاش برای کودتا در لیبی، تدابیر نظامی در طرابلس اتخاذ شده بود و انقلابیون سابق خواهان استقرار نیروی بیشتر در طرابلس شده تا از این شهر محافظت کرده و مانع از هر گونه کودتا و یا ورود نیروهای از خارج طرابلس به پایتخت شوند.

دستگاه اطلاعات لیبی نیز به کنگره ملی گوشزد کرد که باید احتیاط لازم را در پیش بگیرد.

5252

کد N120769