الابراهیمی: دور دوم مذاکرات ژنو بسیار دشوار است

سوريه

فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه ضمن دشوار خواندن دور دوم مذاکرات ژنو 2 تاکید کرد مذاکرات تاکنون شاهد هیچ گونه پیشرفتی نبوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، اخضرالابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب روز سه شنبه آغاز دور دوم مذاکرات ژنو2 میان هیات‌های دولت و مخالفان سوریه را دشوار توصیف کرد و گفت: مذاکرات امروز میان هیات‌های مذاکره کننده هیچ پیشرفتی را به دنبال نداشت.

الابراهیمی ضمن دعوت از همه گروه‌های ذی‌ربط برای تلاش جهت دستیابی هرچه سریعتر به راهکاری سیاسی درباره سوریه اعلام کرد: برای دستیابی به نتیجه به همکاری طرفین درگیر سوری و حمایت گسترده جامعه جهانی از این مذاکرات نیاز داریم.

فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب در این سخنان که پس از جلسه مشترکش با هیات‌های دولت و نظام سوریه در کنفرانسی مطبوعاتی ایراد کرد گفت: من تنها می‌ توانم بگویم که این هفته هفته‌ای دشوار بود و ما شاهد هیچ گونه پیشرفتی نبودیم اما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا این عملیات به نتیجه برسد و به همکاری دو طرف نیز نیاز داریم.

الابراهیمی ادامه داد: من به دو طرف پیشنهاد دادم که دو موضوع توقف تروریسم و خشونت از یک سو و تشکیل دولت انتقالی از سوی دیگر را به شکل متوازن و هماهنگ مورد بحث قرار دهند چرا که ملت سوریه دیگر قادر به تحمل وضعیت موجود نیستند.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت در مذاکرات ژنو2 امری ضروری است اعلام کرد: روز جمعه نشستی سه جانبه با نمایندگان روسیه و آمریکا در خصوص سوریه برگزار خواهد کرد.

الابراهیمی همچنین تاکید کرد که به زودی گزارشی از روند مذاکرات را در اختیار شورای امنیت و سازمان ملل قرار خواهد داد.

در خصوص وضعیت شهر حمص نیز الابرهیمی گفت که ما در حمص شاهد موفقیت‌هایی بودیم و توانسیم 800 تن را از محاصره نجات داده و مواد غذایی را به این شهر وارد کنیم گرچه این مساله بسیار خطرناک بود.

انتهای پیام

کد N118439