عارف در راهپيمايي 22 بهمن:

اصلاح‌طلبان همیشه در صحنه بوده‌اند؛ تشکیل حزب در دست بررسی است

دهه فجر 35,محمدرضا عارف,سیاست

همشهری‌آنلاین: عارف با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان همیشه در صحنه بوده‌اند گفت: همواره در انقلاب، مردم پشتوانه دولت بوده‌اند و دولت‌ها با پشتوانه مردم توانسته‌اند در زمینه احقاق حقوق گام بردارند.

ایران > سیاست - همشهری‌آنلاین:
عارف با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان همیشه در صحنه بوده‌اند گفت: همواره در انقلاب، مردم پشتوانه دولت بوده‌اند و دولت‌ها با پشتوانه مردم توانسته‌اند در زمینه احقاق حقوق گام بردارند.

ایسنا نوشت: محمدرضا عارف با حضور در مراسم راهپیمایی 22 بهمن تهران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که حضور مردم در این راهپیمایی نیز همانند سال‌های گذشته بسیار پرشور باشد.

وی درباره اینکه گفته می‌شود گزینه‌ها علیه ایران روی میز است، گفت: گزینه اصلی ما مردم هستند و همواره در انقلاب، مردم پشتوانه بوده‌اند و پشتوانه دولت نیز مردم هستند و دولت‌ها با پشتوانه مردم توانستند در زمینه احقاق حقوق گام بردارند.

عارف درباره حضور اصلاح‌طلبان در اینگونه مراسم نیز اظهار کرد: اصلاح‌طلبان همیشه در صحنه بوده‌اند و همیشه مردم هستند که تصمیم می‌گیرند که یا به اصلاح‌طلبان رای دهند یا به رقیب؛ البته همه جریا‌ن‌های انقلابی در صحنه حضور دارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در برابر این پرسش که "آیا حضور مردم به رفع محدودیت‌ها منجر خواهد شد؟" پاسخ داد: این حضور به حل همه مشکلات منجر خواهد شد؛ چه مشکلات داخلی و چه مشکلات خارجی.

عارف همچنین درباره آخرین خبرها از روند تشکیل حزب خود، در پاسخ به خبرنگار ایسنا گفت: در حال بررسی هستیم اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم. به محض اینکه به نتیجه برسیم، حتماً اعلام می‌کنیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره تقاضایی که برای انتشار روزنامه ارائه داده است، اظهار کرد: منتظر مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و در صورت دادن مجوز، آن را بررسی خواهیم کرد.

وی در پایان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت شرح صدر داشتن مسئولان و منتقدان با رعایت احترام متقابل، تصریح کرد: همانطور که رهبری تاکید کرده‌اند، منتقدان باید انتقادات سازنده‌ای را مطرح کنند و اگر انتقاد سازنده باشد، پذیرفته شده است.