/این خبر در حال تکمیل است/

رئیس جمهور:22 بهمن روز پیروزی یک قبیله و جناح و قشر نبود

رييس‌جمهور

رییس جمهور یادآور شد که پیروزی مردم ایران در 22 بهمن پیروزی یک قبیله و جناح و قشر نبود، بلکه پیروزی همه مردم ایران بود.

رییس جمهور یادآور شد که پیروزی مردم ایران در 22 بهمن پیروزی یک قبیله و جناح و قشر نبود، بلکه پیروزی همه مردم ایران بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی با بیان این‌که روز 22 بهمن روز پیروزی اتحاد ملت و وحدت ملی است ، گفت: 35 سال پیش در چنین روزی مردم ایران به رهبری فقیه اندیشمند و روشن‌ضمیر حضرت امام خمینی(ره) در برابر اختناق و دیکتاتوری و آنها‌یی که می‌خواستند ایران را در سلطه خود نگه دارند پیروز شدند.

رئیس جمهور افزود: پیروزی مردم ایران در 22 بهمن پیروزی یک قبیله و جناح و قشر نبود، بلکه پیروزی همه مردم ایران بود. امام در روز ورودش به ایران وارد خانه‌ای خاص و یا حزب و جناح خاصی نشد، بلکه در کنار شهیدان و مردمی که از سراسر ایران اجتماع کرده‌ بودند حضور پیدا کرد.

روحانی با اشاره به اهمیت وحدت و اتحاد ملی گفت: هر زمان که همه ما دست به دست هم داده‌ایم بحث حزبی، جناحی و یا گروه خاصی نبوده، ملت ایران به صحنه آمده و ما پیروز شدیم.

وی با بیان این‌که پیروزی 22 بهمن، پیروزی وحدت و اتحاد یک ملت است گفت: ما هر موقع که دست به دست هم داده‌ایم و ملت در صحنه حضور پیدا کرده است، در صحنه پیروز بوده‌ایم.

رئیس جمهور با اشاره به حضور مردم در صحنه دفاع مقدس یادآور شد: در دفاع مقدس همه دست به دست هم دادیم و در سنگرهای مقاومت در برابر متجاوزان ایستادگی کردیم و آنگاه که نوبت صلح شد همه پشت‌سر حرکت صلح‌آمیز بودیم و امام فرمودند همانطور که در جنگ جدی بودیم در صلح نیز جدی بودیم.

روحانی گفت: 22 بهمن روز پیروزی حرکت اعتدالی مردم سراسر ایران بود.

وی افزود: در انقلاب ما شاهد پیروزی شمشیر نبودیم، بلکه در اسلام خون بر شمشیر پیروز شد، در انقلاب گلوله بر گلوله پیروز نشد، گل بر گلوله پیروز شد. می‌دانید امام عزیز و بزرگوار ما در شرایطی انقلاب را به پیروزی رساند که فرهنگ و ندای مردم در برابر دژخیمان پیروز شد. اسلحه نبود که به پیروزی رسید صدای امام بود که پیروزشد. سخنرانی‌های امام بود که باعث این پیروزی شد فرهنگ استقامت ملت ایران ما را به پیروزی رساند.

انقلاب ما حرکت علیه استبداد بود

روحانی در ادامه با اشاره به این‌که فرهنگ استقامت ملت ایران را به پیروزی رساند، گفت: یک حرکت اعتدالی وحدت آفرین و پرشور و با استقامت ملت ما را نه تنها در برابر استبداد داخلی، بلکه حتی بر استعمار خارجی و استثمار پیروز گردانید. انقلاب ما حرکت علیه استبداد بود.

رییس جمهور در ادامه افزود: این انقلاب برای این بود که رژیم کودتایی را سرنگون کند و هم در پی این بود که به مداخلات ناروا و نابجا و غلط آمریکا در این سرزمین پایان ببخشد. انقلاب ما متکی به هیچ قدرتی خارجی نبود. حتی زمانی که نظام دو قطبی در جهان حاکم بود، هیچ کشور و ابر قدرتی ما را پیروز نکرد، بلکه این ملت ما بود که با انگیزه دینی و ملی در برابر تحقیرها ایستاد و مقاومت کرد.

روحانی در ادامه با بیان این‌که رژیم کودتا به مردم ما آزادی بیان و آزادی رای نمی داد، اظهار کرد: در آن دوره رای ونظر مردم در اداره کشور مداخله نداشت که این تحقیر بزرگی برای ملت تاریخ‌ساز ایران بود. مردم می‌خواستند اداره کشور با رای و نظر آنها باشد، یعنی استقلال حاکمیت ملی در برابر رژیم استبداد.

انقلاب برای این بود که دست ردی به سینه مداخله‌جویان و استعمارگران بزند

رییس جمهور همچنین با اشاره به این‌که تحقیر در برابر خارجی‌ها ملت ما را بسیار عصبانی کرده بود، گفت: ابرقدرت‌ها در امور داخلی کشور ما مداخله می‌کردند، آمریکا فکر می‌کرد سرزمین ایران از آن، آنها است. آنها در امور فرهنگی‌،مسائل فرهنگی اقتصادی و حتی مسائل امنیتی و نظامی مداخله می‌کردند و مستشاران نظامی آنها در همه پایگاه‌ها و پادگان‌ها مهم ما حضور داشتند. انقلاب برای این بود که دست ردی به سینه مداخله‌جویان و استعمارگران بزند.

روحانی در ادامه اظهار کرد: اساس این انقلاب بر این استوار بود که مردم تحقیر را نپذیرند و آیا امکان‌پذیر است که این ملت انقلابی بعد از 35 سال بخواهند تحقیر قدرت‌های خارجی را بپذیرند؟ گویا آنها ملت بزرگ ایران را نشناخته‌اند. انقلاب ما همچنین برای استقرار احکام عزت‌آفرین و مسیر نجات بخش اسلام در این سرزمین بود، رژیم گذشته به دنبال دین‌زدایی بود، اما مردم ما در پی استقلال‌،آزادی و جمهوری اسلامی بود.

رییس جمهور همچنین با اشاره به این‌که ما خوشحالیم که بعد از 35 سال روز به روز به اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شویم، افزود: مردم ما در خرداد امسال در چارچوب تدابیر رهبری حماسه عظیم و بزرگی را آفریدند.

ادامه دارد...

کد N117020