رییس‌جمهور: نقد و انتقاد سازنده و دلسوزانه به دولت کمک می‌کند

حسن روحانی,دولت یازدهم

رییس‌جمهور رفع مشکلات مردم و سامان دادن زندگی آحاد جامعه را وظیفه مشترک دولت و مجلس دانست.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان این‌که «برخی از مشکلات خراسان شمالی مربوط به تشکیل شدن این استان در سال‌های اخیر است» گفت: سرمایه‌های فیزیکی و انسانی این استان بسیار غنی است و باید با بهره‌گیری مناسب از آن‌ها مشکلات را برطرف کرد.

وی اظهار کرد: با همکاری مجلس و دولت و همه دستگاه‌های دیگر نظام، باید سرمایه‌های ملی را جذب، امنیت سرمایه‌گذاری را تامین و مسیر بهره‌گیری از این سرمایه‌ها در پیشرفت کشور را بیش از پیش تسهیل کنیم.

وی به موقعیت مرزی خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: این موقعیت می‌تواند کمک خوبی به پیشرفت خراسان شمالی باشد و راهکارهای بهره‌گیری از این امکان برای پیشرفت استان مورد توجه جدی دولت قرار خواهد گرفت.

روحانی جاذبه‌های گردشگری خراسان شمالی را متنوع و ویژه توصیف و تصریح کرد: باید در گام اول با ترغیب هموطنان برای بهره مندی از جذابیت های گردشگری این منطقه و همچنین جذب گردشگران خارجی از این ظرفیت استان به نحو مطلوبی در راه توسعه خراسان شمالی و کشور بهره بگیریم.

وی گسترش حمل و نقل ریلی را از اولویت های دولت برشمرد و تاکید کرد که اجرای برنامه‌های مربوط به راه آهن در خراسان شمالی نیز مد نظر قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بهره‌گیری از توان افراد دلسوز و معتدل را از اصول دولت عنوان کرد و گفت: از نظر این دولت، شایسته سالاری توام با اعتدال باید مد نظر باشد و گرایش‌های سیاسی و جناحی نباید معیار به کارگیری افراد باشد.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «نقد و انتقاد سازنده و دلسوزانه نه تنها آسیب زننده نیست بلکه به دولت کمک نیز می‌کند» اظهار کرد: نقدها اگر از موضع النصیحه لائمه المسلمین باشد، حتما مورد استقبال دولت قرار می‌گیرد؛ چراکه اساسا کلمه نصیحت به معنای دلسوزی و کمک است و دولت از همه کمک‌ها و مساعدت‌ها استقبال می کند.

پیش از سخنان دکتر روحانی، نمایندگان استان خراسان شمالی به بیان دیدگاه ها و مشکلات شهرهای این استان پرداختند .

/212 29

 

کد N115986