گزارش یورونیوز از آغاز دور دوم مذاکرات ژنو2

اخضر ابراهیمی، نماینده سازمان ملل متحد برای هدایت مذاکرات بین دولت سوریه و مخالفان وارد شهر ژنو شد. این دومین دور گفتگوهای مستقیم بین دو طرف در چند هفته اخیر است.

گزارش یورونیوز از آغاز دور دوم مذاکرات ژنو2اخضر ابراهیمی، نماینده سازمان ملل متحد برای هدایت مذاکرات بین دولت سوریه و مخالفان وارد شهر ژنو شد. این دومین دور گفتگوهای مستقیم بین دو طرف در چند هفته اخیر است.

 

 

 

انتظار می رود این دور پنج روز طول بکشد و نماینده سازمان ملل که بزحمت دو طرف را به گفتگوی رو در رو راضی کرده، امیدوار است این دور ثمربخش تر از دور قبلی گفتگوها باشد.

در حالی که هدف مذاکرات موسوم به ژنو 2 که روز 22 ژانویه آغاز شد، نتیجه گیری بر سر دولت انتقالی اعلام شده بود، دو طرف توانستند بسختی بر سر نحوه کمک رسانی به آوارگان به توافق برسند.

همزمان با تلاشهای دیپلماتیک برای پایان دادن به بحران در سوریه، رسانه های دولتی گزارش کرده اند که حدود ششصد نفر از ساکنان شهر حمص از این شهر محاصره شده فرار کردند.

در این روز صلیب سرخ سوریه به کمک سازمان ملل متحد توانست مقداری مایحتاج اولیه زندگی و کمکهای پزشکی را به دست مردم این شهر برساند. روز شنبه گلوله باران شهر حمص باعث شد که نیروهای امدادرسان ساعتها گرفتار شوند.

5252

کد N115512