با ابراز امیدواری نسبت به حضور همه در راهپیمایی 22 بهمن

عارف: راه حل مشکلات دانشگاه انسجام درونی است

ايران,22 بهمن,دهه فجر,محمدرضا عارف

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که «هیچ جریان سیاسی نمی‌تواند انقلاب شکوهمند ایران را به نفع خود مصادره کند» گفت: حضور همه سلایق ، گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی در راهپیمایی 22 بهمن تجلی بخش وحدت خواهد بود و ان‌شاءالله همگان در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که «هیچ جریان سیاسی نمی‌تواند انقلاب شکوهمند ایران را به نفع خود مصادره کند» گفت: حضور همه سلایق ، گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی در راهپیمایی 22 بهمن تجلی بخش وحدت خواهد بود و ان‌شاءالله همگان در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) محمدرضا عارف در دیدار جمعی از اعضای هیات موسس کانون استادان ایران با بیان این‌که «همزمانی ایام دهه فجر و برگزاری اولین جلسه هیات موسس کانون را به فال نیک می‌گیرم» اظهار کرد: دانشگاهیان در صحنه‌های مختلف انقلاب نقش موثری داشتند و همواره در طول مبارزات 6 دهه اخیر کشورپیشتاز بوده‌اند.

وی با بیان این‌که «استادان در سه دهه گذشته حتی برای حل مشکلات صنفی‌شان نتوانستند از پتناسیل ذاتی خود خوب استفاده کنند» گفت: اگر استادان یک تشکل منسجم و قوی داشتند بسیاری از اتفاقات غیر عقلانی که در 8 سال گذشته در سطح دانشگاه رخ داد اتفاق نمی‌افتاد، در 8 سال گذشته عکس‌العمل جدی را از ناحیه استادان دانشگاه ندیدیم در صورتی که باید در برابر برخی کارها که با معیارهای اسلامی و انسانی سازگار نبود موضع‌گیری می‌کردند و راهکار عبور از مشکل را ارائه می‌دادند.

وی با بیان این‌که «استادان دانشگاه قدرت دارند و باید از این قدرت به نفع کشور و توسعه علمی استفاده کنند» تصریح کرد:اکنون در شرایطی قرار داریم که مشکلات نداشتن تشکل‌های مقتدر و فراگیر بروز پیدا می‌کند و مسئولان به این نتیجه رسیده‌اند اگر بخواهیم اهداف سند چشم‌انداز تحقق پیدا کند هیچ راهی جز ارتقاء جایگاه تشکل‌های مردمی وجود ندارد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که «متاسفانه برخی کشور را به خاطر منابع زیرزمینی ثروتمند تلقی می‌کنند» گفت: مزیت کشور ما نیروی انسانی‌اش است؛ بنابراین ما باید در رشد نیروی انسانی کوشا باشیم.

وی با بیان این‌که «استادان دانشگاه نباید تنها وظیفه خود را حاضر شدن سرکلاس درس بدانند» گفت:استادان نباید بدون این‌که توجه‌ای به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشند کلاس درس را به پایان برسانند. ما نمی‌توانیم به مسائل مربوط به جامعه بی‌توجه باشیم کاری که متاسفانه برخی از استادان در سنوات گذشته انجام دادند.

وی با بیان این‌که «امروز مسئولان به این باوررسیده‌اند که باید به تشکل‌های سیاسی و اجتماعی بها داده شود» گفت: امروز ما راهی جز رسیدن به انسجام درونی برای حل مشکلات دانشگاه نداریم. وظیفه اساتید تنها تولید مقاله نیست ما وظیفه داریم به مسائل اجتماعی و فرهنگی کشور رسیدگی کنیم. کشور با بحران‌های اجتماعی متعددی رو به رو است که برای حل آن‌ها باید از فرهیختگان و دانشگاهیان کمک گرفته شود.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این‌که «نمی توان چیزی را به استاد تحمیل کرد و هیچ نهاد و ارگانی حق تصمیم گیری برای استادان را ندارد» اظهار کرد: اگراستادان دانشگاه منسجم عمل می‌کردند جلوی تصمیم گیری افراد غیر دانشگاهی برای دانشگاه گرفته می‌شد.

در این نشست برخی از بندهای مربوط به اساسنامه کانون استادان دانشگاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به اتفاق آراء تصویب شد.

کانون استادان ایران به زودی با اعلامیه بیانه‌ای اعلام موجودیت می‌کند.

انتهای پیام

کد N115016