وزیر خارجه لبنان: سوریه را مثل اسرائیل دشمن خود نمی‌دانیم

سیاسی

وزیر امور خارجه لبنان ضمن تاکید بر اینکه راه حل بحران سوریه باید سیاسی و نه نظامی باشد، گفت: ما سوریه را مثل اسرائیل دشمن خود نمی‌دانیم.

وزیر امور خارجه لبنان ضمن تاکید بر اینکه راه حل بحران سوریه باید سیاسی و نه نظامی باشد، گفت: ما سوریه را مثل اسرائیل دشمن خود نمی‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، عدنان منصور، وزیر امور خارجه لبنان در مصاحبه‌ای تاکید کرد: ما نمی‌گذاریم سوریه نیز مانند اسرائیل در جایگاه دشمنی با ما قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: لبنان باید ارتشی قوی داشته باشد تا بتواند با هرگونه دشمنی و اشغالگری اسرائیل مقابله کند.

منصور ضمن اعلام مخالفت با دشمن دانستن سوریه مثل اسرائیل، گفت: اتفاقاتی که در مرزهای لبنان با سوریه رخ می‌دهد زودگذر و موقتی است اما درگیری‌ها و اختلافات ما با اسرائیل همواره وجود داشته است.

وی درخصوص اظهارات اخیر احمد عاصی الجربا، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در نشست ژنو 2 که درجریان آن حزب‌الله را به تروریسم متهم کرده بود، گفت: امکان ندارد در مقابل چنین اهانت‌ها و اظهاراتی ساکت بنشینم، من از کرامت لبنان دفاع کرده‌ام و دفاع می‌کنم.

وزیر خارجه لبنان هم‌چنین امکان رسیدن به نتایج چشمگیر در نشست ژنو 2 را به خاطر وجود اختلافات میان ائتلاف مخالفان و نظام سوریه بعید دانست.

وی در ادامه افزود: راه حل بحران سوریه باید راه حلی سیاسی و نه نظامی باشد و مذاکراتی که با هدف حل این بحران برگزار می‌شود، اقدامی مهم و محک آزمایشی برای واکنش‌ها و تعهدات دو طرف است.

انتهای پیام

کد N114645