رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

مردم در 22 بهمن پاسخ گستاخی های مقامات آمریکا را خواهند داد

ارتش جمهوري اسلامي ايران,22 بهمن,عقيدتي سياسي ارتش,دهه فجر

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: قطعاً ملت شهید پرور ایران اسلامی با حضور گسترده خود در راهپیمایی 22 بهمن، پاسخ یاوه گویی ها و گستاخی های اخیر مقامات آمریکا را خواهند داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم یکی از مهم ترین عوامل حفظ و نشر دستاوردهای دفاع مقدس را ترویج فرهنگ آن دوران دانست و تصریح کرد: فرهنگ دفاع مقدس باید در تمامی زوایایی زندگی حفظ و نهادینه شود؛ چرا که یاد شهدا، یادبود ارزش های انسانی و گرامیداشت آنان، تجلیل از بهترین و برترین ویژگی های رفتار بشری است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان این‌که دفاع فرهنگی و سیاسی همچنان با وجود پایان یافتن جنگ تحمیلی وجود دارد، خاطرنشان کرد: گرچه دفاع مقدس پس از هشت سال به پایان رسید، اما ما به فرهنگ آن دوران محتاج هستیم؛ چرا که یکی از موثرین راه های مقابله با تهاجم فرهنگی، استفاده از فرهنگ غنی دفاع مقدس است که همچون دژی مستحکم، غیر قابل تسخیر و نفوذ است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه تصریح کرد: آنچه که امروز به لحاظ فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است، حفظ راه شهدا به عنوان یک وظیفه ملی است و همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند؛ هر چه امروز کشور ما دارد و هرچه در آینده به دست بیاورد به برکت خون این جوانان شهید است.تبیین تاریخ دفاع مقدس، جمع آوری و ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان و فرماندهان آن دوران ارزشمند از جمله مواردی است که باید مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد.

وی همچنین خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان را آیات مجسم ایثار و فداکاری خواند و تجلیل از آنان را از عواملی دانست که می تواند به حفظ و نشر آثار دفاع مقدس کمک کند. حقیقت امر این است که اگر رشادت ها و خدمات شهدا و ایثارگران به خوبی برای مردم معرفی گردد و به قالب های کلیشه ای و بیان سطحی محدود نشود.

آل هاشم استفاده از فضای مجازی و نشر کتاب به منظور شناساندن شهدا و مسیری که در آن ممارست داشتند به نسل جوان را ضروری دانست و افزود: با پایان یافتن دفاع مقدس نباید فداکاری شهدا و ایثارگران فراموش شود بلکه باید این نسل را با ایثارگری ها و فرهنگی که شهدا به آن پایبند بودند آشنا کنیم و به خوبی ارزش ها و اهمیت کار آنان را در جامعه تبیین و روشن نماییم. جامعه ای که بتواند آرمان های شهدا و ایثارگران را به خوبی درک و ترویج نماید، از کارکرد های مثبت آن نیز بهرمند خواهند شد.

نمایده ولی فقیه در ارتش در پایان همچنین شهدا را سند افتخار کشور عنوان و خاطرنشان کرد: در این بین باید به پیام شهدا که همان اطاعت از ولایت، تقویت روحیه خودباوری، دینمداری و بصیرت افزایی در بین جوانان است، دقت کرد.

انتهای پیام

کد N112732