یک فعال دانشجویی: انتقادها سازنده باشد/باید به دولت فرصت بدهیم

دولت,دانشجويي,جنبش عدالتخواه دانشجويي,تشكل دانشجويي

دبیر پیشین جنبش عدالتخواه دانشجویی اظهار کرد: دانشگاهیان، علمی‌تر و مسلط تر از افراد عادی جامعه به بررسی مسائل کشور می‌پردازند.

دبیر پیشین جنبش عدالتخواه دانشجویی اظهار کرد: دانشگاهیان، علمی‌تر و مسلط تر از افراد عادی جامعه به بررسی مسائل کشور می‌پردازند.

فرشید جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: در یک جامعه حتماً باید نقد وجود داشته باشد، چراکه زوایای پنهانی که ممکن است به دلیل مشغله کاری از دید مسئولان پنهان بماند، توسط منتقدان دیده شده و هشدار داده می‌شود، ولی این انتقادات نباید مغرضانه و سیاسی باشد.

وی با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور در جمع دانشگاهیان، گفت: شاید آقای رئیس‌جمهور مقداری کم‌تحملی کردند، چراکه نقدها ممکن است با شکل‌های مختلفی انجام شود. از سوی دیگر، ما هم معتقد هستیم کسانی که قصد نقد دارند، باید انتقادهایشان سازنده و برای پیشرفت کشور باشد.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "نقد باید به صورت عملی در جامعه شکل بگیرد"، تاکید کرد: شکل‌گیری فضای نقد در جامعه بسیار خوب است، به شرط اینکه انتقادات به صورت عملی انجام گیرد. با اینکه هنوز فضای نقد زیاد باز نشده است، اما همین که رئیس‌جمهور در مورد مساله‌ای که اشتباه بوده از مردم عذرخواهی می‌کند، اتفاق خوبی بوده است.

جعفری همچنین گفت: ما معتقد هستیم که در شرایط فعلی که دولت جدید بر سر کار آمده است، باید فرصتی به دولت بدهیم تا عملکردش را ببینیم و بعد نقد کنیم؛ چراکه نمی‌خواستیم انتقاداتمان به گونه‌ای باشد که مخالفت تلقی شود.

وی با تاکید بر ضرورت پیگیری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها اظهار کرد: بحثی که رهبری در مورد برپایی کرسی‌های آزاداندیشی مطرح کردند، باید پیگیری شود تا مردم ببینند با اینکه مسئولان و دانشگاهیان اختلافاتی دارند، اما همراه با هم به بهترین نحو مشکلات را مطرح و حل می‌کنند.

انتهای پیام

کد N112182