تشدید تنش میان بروکسل و واشنگتن؛

رییس اتحادیه اروپا، آمریکا را از مداخله در سیاست‌های اروپا برحذر داشت

آلمان,اوکراین,ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا,اروپا,آنگلا مرکل,آمریکا,اتحادیه اروپا

همشهری آنلاین: در حالی که تنش میان آمریکا و اتحادیه اروپا به دلیل اظهارات توهین‌آمیز دستیار وزیر امور خارجه آمریکا تشدید شده، هرمان وان رومپی رییس اتحادیه اروپا، واشنگتن را از مداخله در سیاست‌های این اتحادیه در مورد اوکراین برحذر داشت.

جهان > اروپا- همشهری آنلاین:
در حالی که تنش میان آمریکا و اتحادیه اروپا به دلیل اظهارات توهین‌آمیز دستیار وزیر امور خارجه آمریکا تشدید شده، هرمان وان رومپی رییس اتحادیه اروپا، واشنگتن را از مداخله در سیاست‌های این اتحادیه در مورد اوکراین برحذر داشت.

به گزارش ایرنا، رییس اتحادیه اروپا روز شنبه گفت: اتحادیه اروپا در مورد اوکراین سیاست درستی را دنبال می‌کند. معتقدم که شرکای آمریکایی نباید در سیاست‌های اتحادیه اروپا مداخله کنند.

وان رومپی، آمریکا را از ادامه رویکرد توهین‌آمیز در قبال اتحادیه اروپا و سیاست‌های این اتحادیه بر حذر داشت و آن را غیرقابل قبول خواند.

ویکتوریا نولند، دستیار وزیر امورخارجه آمریکا روز جمعه در اظهاراتی جنجال‌آفرین درباره مسایل جاری اوکراین به اتحادیه اروپا توهین کرد.

نولاند در یک مکالمه تلفنی با سفیر آمریکا در اوکراین که پیام ضبط شده آن در اینترنت درز کرد، ضمن ناسزاگویی به اتحادیه اروپا، خواستار نادیده گرفتن موضع این ساختار منطقه‌ای در مورد اوکراین شد.

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری در کی یف مجبور شد به سوالات خبرنگاران درباره اظهارات توهین‌آمیز خود توضیح دهد.

وی از هر گونه اظهارنظر درباره گفت‌وگوی تلفنی خود با جفری پیت سفیر آمریکا در اوکراین خودداری و آن را گفت‌وگوی شخصی عنوان کرد.

خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز روز جمعه از سخنان دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در مورد نقش اتحادیه اروپا در بحران اوکراین به شدت انتقاد کرد.

سخنگوی مرکل دراین رابطه اعلام کرد که صدراعظم آلمان سخنان نولاند را «کاملاً غیرقابل قبول» تلقی می‌کند.