۰

یونسی: رعایت اصل تفکیک قوا از شعارهای اصلی روحانی بوده است

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
علی یونسی,مجلس,دولت

همشهری آنلاین: دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان این‌که یکی از شعارهای اصلی روحانی رعایت اصل تفکیک قوا بوده است، گفت: اکنون نیز قوه مجریه بر حفظ استقلال قوا تاکید دارد، اما تعامل نیز لازم است.

ایران > دولت- همشهری آنلاین:
دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان این‌که یکی از شعارهای اصلی روحانی رعایت اصل تفکیک قوا بوده است، گفت: اکنون نیز قوه مجریه بر حفظ استقلال قوا تاکید دارد، اما تعامل نیز لازم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی یونسی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص تشکیل خانه احزاب در استان‌ها اظهار کرد: با توجه به نشست اخیر وزیر کشور با نمایندگان احزاب اراده تشکیل خانه احزاب در کشور وجود دارد.

وی نشست وزیر کشور با احزاب را امری مبارک دانست و افزود: وزارت کشور که مسئول اصلی است به صورت رسمی اعلام کرده که خانه احزاب را فعال می‌کند.

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی هم چنین در خصوص یکی از خواست‌های شرکت کنندگان در این گردهمایی مبنی بر سرعت بخشیدن به تغییرات مدیریتی دستگاه‌های اجرایی در استان تصریح کرد: در هر صورت دولت مجبور به تعامل با مجلس است یعنی جایگاه مجلس اقتضای این تعامل را می‌کند و تعامل هم به خودی خود ایجاد کندی می‌کند.

یونسی با تاکید بر رعایت اصل تفکیک قوا افزود: یکی از شعارهای اصلی رییس جمهور رعایت اصل تفکیک قوا بوده است و اکنون نیز قوه مجریه بر حفظ استقلال قوا تاکید دارد، اما تعامل نیز لازم است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.