حجت الاسلام آل هاشم :

بعد از 35 سال هنوز ابعاد مختلف انقلاب اسلامی ناشناخته مانده است

نیروهای مسلح

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: بعد از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی اما هنوز ابعاد مختلفی از انقلاب ناشناخته مانده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، مراسم معارفه رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش و فرماندهان و مدیران این نیرو در ستاد نیروی دریایی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به دستاوردهای گرانبهای انقلاب اسلامی در این 35 سال، اظهار داشت: ملت ایران به خاطر حفظ دین و مذهب خودشان بود که وارد میدان مبارزه شدند و امام راحل نیز همچون خورشید تابان دلهای مرده مردم ستم دیده را زنده کرد و انقلابی بپا شد که وسعت آن نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان طنین انداز شد.

 وی افزود: البته انقلابهای دیگری در سایر نقاط عالم رخ داده است، لکن چون انگیزه الهی وجود ندارد انقلابها پایه مستحکم نداشته و پس از مدت کوتاهی از اصول خود منحرف و یا انقلاب در سراشیبی سقوط قرار گرفته است .

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه بعد از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی اما هنوز ابعاد مختلفی از انقلاب ناشناخته مانده است، ادامه داد: آنچه که امروز بسیاری از نظریه پردازان جهان را متحیر ساخته رمز بقای انقلاب اسلامی با وجود هجمه های سنگین خارجی بوده است لکن آنچه آنها از آن غافلند اصالت مکتبی انقلاب است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه یکی از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی، اقتدار و سیادت دریایی نظام در عرصه دریاها می باشد تصریح کرد: دریا برای بسیاری از ملتها عامل امنیت و حیات محسوب می شود، مردمی که از دریا دورند فاقد یکی از مهمترین مبادی ارتباط با دنیا بوده و اقتصاد کشورهایی که  محصور در خشکی هستند به کندی پیش می رود .

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اذعان داشت: نگاه راهبردی فرمانده معظم کل قوا به دریا بویژه عنایت معظم له به توسعه سواحل جنوب شرق موجب گردیده وظیفه نیروی دریایی پیش از پیش سنگین تر گردد لذا علیرغم اهمیت فضا، نقش آبهای آزاد و بین المللی جهت تامین نیازها و منافع و همچنین توسعه دامنه نفوذ کشورها بی بدیل است و به همین علت نیروی دریایی که دست بلند نظام می باشد باید با سرعت بیشتر، گامهای بلندتری هم بردارد که البته تحقق این آرزو بدون زیربنای اعتقادی و فرهنگی، حرکت در مسیر لغزنده است .

وی با اشاره به اهمیت کارهای فرهنگی در نیروی دریایی ارتش، از مهمترین اهداف کار فرهنگی را، دعوت بسوی خدا، پیدایش تقوا، مراقبت از نفوذ فرهنگی دشمن و ایجاد اقتدار معنوی برشمرد و گفت: کار اصلی دست اندرکاران امور فرهنگی و معنوی در ارتش گسترش معنویت است و میزان سنجش عملکرد دست اندرکاران فرهنگی بویژه روحانیون عقیدتی سیاسی  این است که هرگاه مردم آنها را ببینند یاد خدا در دلها زنده شود.

در ادامه مراسم دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی مکتبی نمودن ارتش است که این ثمره تلاشهای سازمان عقیدتی سیاسی می باشد و توجه به امور اعتقادی و فرهنگی در همه زمینه ها و جهت ها سرلوحه قرار گرفته است.

در پایان این مراسم طی حکمی حجت الاسلام محمد باقر روشندل به عنوان رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش منصوب و از زحمات و تلاشهای حجت الاسلام عباس محمدحسنی تقدیر شد .