رییس جمهوری از گسترش همکاری های اقتصادی ایران و تایلند استقبال کرد

سفیر جدید تایلند

تهران- ایرنا- رییس جمهوری روز شنبه در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید تایلند در تهران از گسترش همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و تایلند به ویژه در زمینه تامین انرژی این کشور استقبال کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم دریافت استوارنامه آدیسوندج سوخاسواستی، با بیان اینکه در شرایط فعلی فضای بین المللی نیازمند همکاری همه کشورهاست، اظهار امیدواری کرد سطح روابط دو کشور افزایش یابد و روابطی بیش از پیش گرمتر داشته باشیم.

رییس جمهوری اظهار داشت : امیدواریم با تلاش سفیر جدید تایلند در تهران شاهد ارتقای هر چه بیشتر روابط دو کشور و بازگشت به رونق روابط اقتصادی گذشته دو کشور باشیم.

روحانی در ادامه از آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری ها در زمینه های اقتصادی از جمله تامین انرژی تایلند خبر داد.

رییس جمهوری روابط دو ملت را مهم دانست و گفت: هر چه قدر مردم دو کشور با یکدیگر نزدیک تر شوند این روابط می تواند پایه خوبی برای توسعه روابط دولت ها باشد ولی باید تمهیداتی اتخاذ شود که حجم سفرهای مردم دو کشور، یکسان باشد.**سفیر جدید تایلند: تایلند عزم جدی برای توسعه روابط با ایران دارد

سفیر جدید تایلند نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روابط دو کشور گفت: دولت من عزم جدی برای افزایش سطح روابط با ایران در کلیه سطوح اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارد.

آدیسوندج سوخاسواستی گفت: ما اطمینان کامل داریم با روی کار آمدن دکتر روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط دو ملت و دو کشور خواهیم بود.

او گفت: برای ما مهم است که با ایران همکاریهای مشترک و سرمایه گذاری خصوصاً در زمینه های نفت و گاز، کشاورزی ،صنایع سنگین و روابط بانکی داشته باشیم.

سفیر جدید تایلند در ایران با بیان اینکه اطمینان کامل دارم نتایج بسیار مطلوبی از روابط ایران خواهیم داشت گفت: بزودی یک هیأت بزرگ اقتصادی متشکل از شرکت های خصوصی و دولتی تایلند به ایران خواهد آمد تا در زمینه های مختلف مذاکره کنند و این سفر باعث توسعه روابط اقتصادی خواهد شد.

سیام(1)1429 ** 1418
کد N110233