طالبان، سگ آمریکایی را ربودند

طالبان افغانستان اعلام کرد که در پی حمله نیروهای آمریکایی به شرق افغانستان که اواخر سال گذشته میلادی صورت گرفت، سگی متعلق به ارتش این کشور را گرفته است.

طالبان، سگ آمریکایی را ربودندطالبان افغانستان اعلام کرد که در پی حمله نیروهای آمریکایی به شرق افغانستان که اواخر سال گذشته میلادی صورت گرفت، سگی متعلق به ارتش این کشور را گرفته است.

 

 

 

ویدئویی که توسط این شبه‌نظامیان طالبان منتشر شده است نشان می‌دهد که آن‌ها این سگ را "سرهنگ" نام گذاشته‌اند و به دور کمر این سگ یک کمربند مشکی با مواد منفجره بسته‌اند. راوی این فیلم ویدئویی می‌گوید: این سگ پس از حمله طالبان به منطقه الینگار در ولایت لغمان افغانستان گرفته شد و در جلیقه این حیوان سه تفنگ، یک تپانچه و سایر تجهیزات از جمله یک جی‌پی‌اس و چراغ قوه کشف و ضبط شد.

یکی از سخنگویان نیروهای بین‌المللی کمک برقراری امنیت درافغانستان (ایساف) در کابل گفت که از این مساله آگاه بوده اما از ذکر جزئیات خودداری کرد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان افغانستان نیز گفت: آمریکایی‌ها عملیاتی را علیه مواضع شبه‌نظامیان در ناحیه الینگار در ولایت لغمان انجام دادند اما شبه‌نظامیان مقاومت می‌کنند و به این حملات پاسخ می‌گویند.

وی افزود: شبه‌نظامیان طالبان برخی از تسلیحات و این سگ را پس از حمله نیروهای آمریکایی به منطقه کشف و ضبط کردند. این سخنگوی طالبان همچنین اعلام کرد که سگ متعلق به ارتش آمریکا زنده و سلامت است اما سرنوشت این حیوان بعدا مشخص می‌شود.

ارتش آمریکا صدها سگ را برای جست‌وجوی بمب‌های کنترل از راه دور آموزش داده و در افغانستان مورد استفاده قرار می‌دهد.

منبع: رویترز

5252

کد N109623