هواپیماربایی ناموفق در اوکراین/هدف سوچی بود

آمریکا اروپا

تلاش یک مرد اوکراینی برای ربودن یک فروند هواپیمای خطوط ترکیه و منتقل کردن آن به "سوچی" محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی، ناموفق ماند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، یک مرد اوکراینی سعی داشت یک فروند هواپیمای خطوط هوایی Pegasus ترکیه را که از فرودگاه شهر خارکیف در اوکراین به هوا برخاسته بود، به همراه 110 مسافر ربوده و به سوچی ببرد، اما خلبان این هواپیما توانست در فرودگاه استانبول فرود بیاید و بعد از چهار ساعت مقاومت از سوی فرد رباینده، نیروهای امنیتی وی را بازداشت کردند.

از هنگام اعلام خبر ربوده شدن این هواپیما یک فروند جنگنده اف 16 در کنار آن به پرواز پرداخت تا از وقوع بحران جلوگیری کند. این در حالی بود که فرد رباینده تهدید کرده بود که همراه خود بمب حمل می کند.

این اقدام در حالی انجام شد که بازی های المپیک سوچی از عصر روز گذشته آغاز شد . از پیش از آغاز این مسابقات تدابیر امنیتی در روسیه به ویژه شهر سوچی به شدت افزایش یافته و این به دلیل تلاش تروریست های حاضر در چچن برای ایجاد ناآرامی و  جلوگیری از برگزاری بازی ها بود.

"دکو عمراف" رهبر افراطیون حاضر در قفقاز، از نیروهای خود خواسته تا تمام توان خود را برای جلوگیری از برگزاری مسابقات المپیک در سوچی به کار بگیرند. در همین رابطه از روز هفتم ژانویه، تمام افرادی که مسئول تامین امنیت میهمانان شرکت کننده در بازی های المپیک زمستانی هستند، به حال آماده باش درآمده بودند.

افراطیون حاضر در منطقه قفقاز که تعدادی از آنها برای کمک به القاعده به سوریه سفر کرده اند، در حال برنامه ریزی برای برهم زدن اوضاع امنیتی روسیه هستند و اخباری نیز در رابطه با نقش عربستان در تحریک این گروه های افراطی منتشر شده و همین امر نگرانی های زیادی را در خصوص امنیت باری های المپیک به وجود آورده است.