در مراسم تصویب قانون اساسی؛

اولاند: فرانسه به حمایت از تونس ادامه می‌دهد

تونس

رئیس‌جمهوری فرانسه با حضور در مراسم تصویب قانون اساسی جدید تونس اعلام کرد که پاریس به حمایت خود از تونس ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه در مراسم تصویب قانون اساسی جدید تونس اظهار کرد: مردم تونس توانستند به یک نظام دیکتاتور پایان دهند تا انتخابات آزاد برگزار کنند.

رئیس‌جمهوری فرانسه خاطرنشان کرد: قانون اساسی تونس تنها قانون اساسی در جهان است که به نقش جوانان به عنوان قدرتی برای حمایت از کشور احترام می‌گذارد. قانون اساسی تونس بر اصل برابری میان مردم بنا شده است و در این قانون اساسی تاکید شده است که اسلام با اصول دموکراسی همگام است.

فرانسوا اولاند همچنین تاکید کرد که اولاند به حمایت از تونس متعهد شد.

در همین راستا، مهدی جمعه، نخست‌وزیر تونس در مراسم تصویب قانون اساسی جدید تونس عنوان داشت: شادی این دستاورد نباید مشکلات آینده را از یاد ما ببرد. موفقیت ما در تصویب قانون اساسی ایجاب می‌کند که امنیت مجددا به کشور بازگردد.

وی با بیان اینکه تصویب قانون اساسی نخستین گام برای دستیابی به دموکراسی است، از همه برادران که از تونس حمایت کرده‌اند قدردانی کرد.

در همین حال، "مصطفی بن جعفر"، رئیس مجلس موسسان (پارلمان) تونس نیز عنوان داشت: من از تمام آزادگان جهان که در کنار تونس چه پیش از انقلاب و چه پس از آن ایستاده‌اند، قدردان هستم.

این مقام تونسی عنوان داشت: تونس نه تنها انقلاب منحصر به فردی را رقم زد، بلکه نمونه‌ای را انقلاب به جهانیان ارائه داد تا از آن الگو بگیرند.

وی تصریح کرد: تونس با کمک آرمان‌های مردمان خود از طریق ساخت کشور و مبارزه با فساد می‌تواند پیشرفت‌هایی را رقم بزند. تونس از طریق قانون اساسی جدید خود که به آزادی‌ و دموکراسی احترام می‌گذارد پیروزی‌هایی را رقم زده است.

مصطفی بن جعفر همچنین افزود: تونس امروز در مسیر درستی قرار دارد و از طریق این مسیر می‌تواند به پیشرفت و موفقیت دست یابد.

انتهای پیام

کد N108941