فیصل المقداد: دولت سوریه در دور دوم مذاکرات ژنو شرکت می‌کند

معاون وزیر امور خارجه سوریه از مشارکت هیات اعزامی از سوی دولت این کشور در دور دوم مذاکرات ژنو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، فیصل المقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه اظهار کرد که دولت این کشور در دور دوم مذاکرات ژنو که دوشنبه آتی آغاز می‌شود، مشارکت خواهد کرد.

در همین حال، معاون وزیر امور خارجه سوریه در مصاحبه با شبکه روسیا الیوم عنوان داشت: اولویت اصلی برای دولت سوریه و همچنین هر کس که به دنبال موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات ژنو است، این است که تروریسمی که مردم سوریه در آماج آن قرار دارند متوقف شود و تخریب بیمارستان‌ها، مدارس و تهدیدها برای آتش زدن شهرها و روستاها پایان یابد و امنیت و ثبات مجددا به سوریه بازگردد.

وی خاطرنشان کرد: ما پس از آن آماده انجام اصلاحات گسترده‌ای هستیم که آرمان‌های همه سوری‌ها را محقق می‌سازد اما دیگران دچار این توهم شده‌اند که می‌توانند از طریق تشکیل یک هیات مشکلات را حل و فصل کنند یا آنکه بتوانند کلیدهای سوریه را تحویل بگیرند. به همین دلیل اگر آن‌ها فکر می‌کنند که برای این هدف به ژنو می‌آیند نباید به ژنو بیایند.

فیصل المقداد تصریح کرد: هیات اعزامی از سوی ائتلاف مخالفان سوریه مسئولیت اصلی هرگونه خللی در دور نخست مذاکرات ژنو و بی‌نتیجه ماندن آن را دارد. ما همچون گذشته با هرگونه تلاش‌های هدفمند جهت پایان دادن به تروریسم تعاملی سازنده و مثبت خواهیم داشت.

ادامه دارد...

کد N108478