آیت‌الله واعظ طبسی:به تیم مذاکره‌کننده می‌گویم،اظهارات اخیر آمریکایی ها غرور ملی ما را جریحه‌دار کرد

نسیم نوشت:

اهم اظهارات تولیت آستان قدس رضوی در جمع اعضای رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی به شرح زیر است:

-همه مقدماتی که برای تحقق این نظام فراهم شد متکی به عوامل معنوی و ماورایی بود.

-رژیم شاه به صورت عجیبی کینه امام(ره) را در دل داشت، پیش از ورود امام به ایران در کشور فرانسه برخی معتقد بودند که ایشان در فرصت دیگری به کشور بازگردند و برخی نیز معتقد بودند ایشان باید سریعتر به ایران بیایند، اما امام (ره) گفته بودند به کشور می‌روم و در کنار مردم با رژیم مقابله می‌کنم.

-در آن روزها که در خدمت امام بودم، به ایشان گفتم؛ بنده بمانم یا بروم و ایشان فرمودند شما بروید و من هم تا چند روز آینده حکومت اسلامی را تشکیل می‌دهم.

-در غرب اکنون روزنامه‌ها می‌نویسند علت شکست کنفرانس "ژنو2" نبود ایران بوده است، و این نشان از قدرت نظام و تاکتیک امام(ره) دارد.

-امروز در راس نظام که قدرت فکری آن حاکم بر تمامی قدرت‌هاست، فردی عالم، و فقیهی برخوردار از دانش و تقوا قرار دارد.

-از تهدید غفلت نکنیم، تهدید انقلابی را غیر انقلابی و غیر انقلابی را انقلابی جا می‌زند، اجازه ندهید افراد ظاهرنما که تنها نشان می‌دهند اهل ولایت هستند و در باطن اینگونه نیستند در حوزه نفوذ پیدا کنند.

-احساس می‌کنم جریانی در حوزه فعالیت می‌کند که نظام اسلامی را به این گونه قبول ندارد، اینها همان افرادی هستند که معتقدند هرپرچمی که پیش از قیام حضرت مهدی (عج) برافراشته شود شکست می‌خورد، اینها ظاهرا ولایی هستند اما در واقع سکولار هستند.

-با تدریس فلسفه در حوزه مخالف نبوده‌ام و نیستم، بلکه معتقدم لازم است این کار انجام شود اما باید پرسید که این دروس قرار است توسط چه کسانی و در چه زمانی تدریس شوند.

-کرسی‌های آزاد‌اندیشی در زمان امام رضا(ع) بهترین روش ترویج دین بود.

-اگر قرار بود دین در سیاست دخالت نکند و صرفا در حوزه کلامی باقی بماند، امروز کاری از دست ما برنمی‌آمد.

-آقای کری و آقای اوباما اشتباه می‌کنید، اسرائیل نه در امروز و نه در آینده بلکه تا مادامی که نظام اسلامی وجود دارد امنیت نخواهد داشت.

-برخی سیاست‌مداران آمریکایی با یاوه‌سرایی گفته‌اند ریشه فعالیت‌های هسته‌ای ایران را خشکانده‌اند، شما بارها سرتان را به دیوار زدید و گفتید که اشتباه کردید، این را بدانید اگر همه دستگاه‌های هسته‌ای ما را جمع کنید در کمتر از 10 روز وضع را به همت و ایمان جوانان خود به حالت اولیه بر می‌گردانیم.

-البته در این مذاکرات ممکن است دو طرف سود کنند اما باید مراقب بود چه سمتی بیشتر سود برده است.

-زود قضاوت نکنیم، این دولت حدود شش ماه است که مشغول فعالیت شده است، من تا کنون حمایتی از دولت آقای روحانی نداشته‌ام، بگذارید اندکی جلو برویم و شرایط را ارزیابی کنیم، می‌توانیم نقد کنیم و برهم بزنیم، اما باید صبر کنیم.

-اردوغانی که گوش به توصیه‌های ایران نمی‌کرد برای چه به ایران آمد؟ تیم اقتصادی فرانسه چه فضایی را دید که این گونه به ایران آمد.

-تیم مذاکره‌کننده را از نزدیک می‌شناسم، آقای ظریف یکی از دیپلمات‌های کارکشته و متعهد است و آقای عراقچی نیز یک انسان متعهد است، اما به تیم مذاکره‌کننده می‌گویم، اظهارات اخیر مقامات آمریکایی غرور ملی ما را جریحه‌دار کرده است.

/212 27

کد N107848