مسکو: صدور قطعنامه درسازمان ملل درباره مسائل انسانی سوریه زود است

سیاسی

به عقیده نماینده روسیه در سازمان ملل در حال حاضر زود است که شورای امنیت قطعنامه ویژه‌ای درباره مسائل انسانی سوریه صادر کند.

به عقیده نماینده روسیه در سازمان ملل در حال حاضر زود است که شورای امنیت قطعنامه ویژه‌ای درباره مسائل انسانی سوریه صادر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، ویتالی چورکین، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در اظهاراتی مطبوعاتی در نیویورک تاکید کرد: باید در خصوص مسائل انسانی در سوریه به صورتی عملگرا فعالیت کرد. اما از نظر ما تلاش‌هایی که در حال حاضر در این خصوص صورت می‌گیرد با هدف سیاسی کردن اوضاع است.

وی خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر مخالف صدور قطعنامه‌ای در شورای امنیت هستیم. ما با سازمان‌های بشردوستانه فعالیت می‌کنیم و برخی از نتایج محقق شده است. اما زمان آن هنوز فرا نرسیده است تا صدور قطعنامه بین‌المللی در این رابطه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل افزود: اطلاعات اخیر حاکی از این است که این امکان وجود دارد در ‌آینده‌ای نزدیک به توافقی در خصوص ارسال کمک‌های بشردوستانه به حمص رسید.

در همین راستا وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای از تمامی طرف‌های درگیر در نقاط مختلف جهان خواست تا در هنگام برگزاری المپیک سوچی در روسیه آتش بس برقرار کنند.

در این بیانیه آمده است: این درخواست ما پیش از هر چیز خطاب به طرف‌های درگیر در سوریه است. چرا که درگیری‌های سوریه تاثیری منفی بر جای گذاشته که نه تنها باعث برهم خوردن ثبات در سوریه شده بلکه اوضاع در تمام منطقه را برهم زده است.

انتهای پیام

کد N106903