با موافقت نمایندگان، صندوق توسعه ملی مکلف شد؛

پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون دلاری به صندوق‌های دانش بنیان

مجلس

نمایندگان با الحاق یک پاراگراف به تبصره ۵ موافقت کردند که براساس آن وزارت امور اقتصادی و دارائی موظف است عملکرد این بند را طبق ماده (۱۰۳) قانون محاسبات عمومی درصورتحساب عملکرد بودجه درج نماید

با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی صندوق توسعه ملی مکلف به پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون دلاری به صندوق‌های نوآوری و دانش بنیان شد.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز -پنجشنبه- مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۳ کل کشور با بند "ح " تبصره ۵ این لایحه که براساس آن به منظور تحقق اهداف حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان صندوق توسعه ملی مجاز به پرداخت تسهیلات ارزی می‌شود موافقت کردند.

براساس بند "ح" تبصره ۵ به منظور تحقق بخشی از اهداف مندرج در قانون «حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری‌سازی نوآوری و اختراعات» به ویژه تبصره (۲) ماده (۵) قانون مذکور صندوق توسعه ملی مکلف است هم‌ارز ریالی مبلغ دویست میلیون (۲۰۰. ۰۰۰. ۰۰۰) دلار برای افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی بابت حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان اختصاص دهد. تبدیل دلار به ریال موضوع این بند در مرکز مبادلات ارزی زیر نظر بانک مرکزی صورت می‌گیرد.

همچنین نمایندگان با الحاق یک پاراگراف به تبصره ۵ موافقت کردند که براساس آن وزارت امور اقتصادی و دارائی موظف است عملکرد این بند را طبق ماده (۱۰۳) قانون محاسبات عمومی درصورتحساب عملکرد بودجه درج نماید

کد N106878