/10/عذرخواهی رئیس‌جمهور از مردم بخاطر مشکلات توزیع سبد کالا

روحانی با بیان اینکه "چه در مرحله نخست توزیع سبد کالا و چه در مراحل بعدی آن، سبد کالا شامل همه مردم نمی‌شود"، افزود: باز هم عده‌ای باقی می‌مانند که این سبد به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. ممکن است بخشی از مردم که وضع مالی خوبی ندارند، سبد به آن‌ها نرسد اما آیا ما کاری را که نمی‌توانیم به طور 100 درصد انجام دهیم و می‌توانیم 90 درصد آن را انجام دهیم، ترک کنیم؟

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور در ادامه گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود، با بیان اینکه "بخشی از مردم برای ما قابل شناسایی هستند"، گفت: بخشی از افرادی که وضع مالی‌شان در مضیقه است، برای ما قابل شناسایی است اما برخی دیگر از مردم در هیچ حساب و کتاب و آماری نیستند.

وی با بیان اینکه "تلاش دولت بر این است که آمار دقیق و درستی داشته باشد"، تصریح کرد: اگر مردم در زمینه سبد کالا به زحمتی افتادند، من به عنوان رئیس‌جمهور از آن‌ها عذرخواهی می‌کنم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه "چنانچه نقصی در این زمینه وجود داشته باشد، ما این نقص را به مردم اعلام خواهیم کرد"، گفت: ما از مردم عذرخواهی خواهیم کرد و در جایی که نقصی وجود داشته باشد، به عذرخواهی خود افتخار می‌کنیم و آن‌ها را برطرف می‌کنیم.

روحانی با بیان اینکه "هدف این است که مردم از لحاظ معیشت، بویژه از لحاظ مواد غذایی مقداری و در حد توان دولت، بهبودی در زندگی‌شان حاصل شود"، تاکید کرد: ما باید اقدامات اساسی در این زمینه انجام دهیم و قدم به قدم به سمت جلو پیش برویم و سرمایه‌گذاری و کارآفرینی انجام دهیم تا مردم روی پای خود بایستند و دیگر نیازی نه به سبد کالا و نه یارانه نداشته باشند.

وی با بیان اینکه "دستیابی به اهداف مورد نظرمان زمان‌بر است"، به بخش سلامت اشاره کرد و گفت: دولت در این بخش قدم‌هایی را بر خواهد داشت. بخشی از قدم‌های بعدی ما در بحث یارانه، بحث سلامت است؛ چراکه مردم در این بخش در مضیقه هستند.

در ادامه، مجری برنامه این پرسش را مطرح کرد که "علاقه شخصی شما به کدام بخش از هنر است؟ آیا فرصت می‌کنید به هنر بپردازید؟"، که رئیس‌جمهور پاسخ داد:‌ اگر بگویم به همه عرصه‌های هنر علاقه‌مند هستم، اغراق نکرده‌ام. البته بین اینها، به فیلم، تئاتر و موسیقی علاقه‌مند هستم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه "تئاتر پایه سینماست"، ادامه داد: تلفیق صنعت با تئاتر، تبدیل به سینما شده است. من امیدوار هستم که در همه زمینه‌های هنر شاهد شکوفایی بیشتری باشیم.

وی با اشاره به جلسه مشترک رئیس‌جمهور با هنرمندان نیز گفت: من در این جلسه درد دل‌ها و مشکلات آن‌ها را شنیدم. امیدواریم که قدم به قدم فضای بهتری را برای آن‌ها ایجاد کنیم تا ملت ما بتوانند از هنرمندان ما بیشتر و بهتر استفاده و بهره‌برداری کنند. ان‌شاءالله شاهد رابطه‌ صمیمی‌تر میان مردم و هنرمندان باشیم.

ادامه دارد...

کد N106618