با موافقت نمایندگان مجلس؛

اماکن مازاد آموزش و پرورش به تربیت بدنی واگذار شد

مجلس

زمین های مازاد اداره آموزش و پرورش که بلااستفاده مانده است در اختیار اماکن تربیت بدنی قرار گیرد تا مجموعه های فرهنگی ورزشی در همان استان تأسیس شود.

نمایندگان مردم در مجلس با واگذاری اماکن آموزشی مازاد آموزش و پرورش در اختیار ادارات تربیت بدنی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه 93 کل کشور با الحاق متنی به بند "ن" تبصره3 این لایحه موافقت کردند.

براساس متن الحاق شده اماکن آموزشی مازاد آموزش و پرورش می توانند در اختیار ادارات تربیت بدنی قرار گیرند.

همچنین در متن الحاقی به بند "ن" تبصره 3 آمده است در بند(ن) تبصره(3) متن زیر اضافه می‌شود ادارات آموزش و پرورش مجازند اماکن آموزشی مازاد خود در روستاها را با درخواست فرمانداران طی صورتجلسه‌ای برای کاربری ورزشی و فرهنگی در اختیار ادارات تربیت‌بدنی قرار دهند.

براین اساس نمایندگان با 109 رأی موافق، 41 مخالف و 6 ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در مجلس با این پیشنهاد موافقت کردند.

در همین راستا علیرضا دهقانی عضو هیأت رئیسه مجلس و عضو کمیسیون قضایی حقوقی که به عنوان پیشنهاد دهنده این طرح سخن می گفت، افزود: با این پیشنهاد در صدد هستیم تا زمین های مازاد اداره آموزش و پرورش که بلااستفاده مانده است در اختیار اماکن تربیت بدنی قرار گیرد تا مجموعه های فرهنگی، ورزشی در همان استان تأسیس شود.

کد N106019