در جلسه هیئت دولت صورت گرفت؛

دستور روحانی برای برآورد خسارت‌های وارده به مناطق شمالی کشور

دولت

رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی ماموریت داد خسارات وارده به دامداران، کشاورزان و مسکن مردم را برآورد نموده تا نسبت به تامین اعتبار و پرداخت آن از سوی دولت اقدام شود.

رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی ماموریت داد خسارات وارده به دامداران، کشاورزان و مسکن مردم را برآورد کنند تا نسبت به تامین اعتبار و پرداخت آن از سوی دولت اقدام شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیئت دولت صبح امروز به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری تشکیل جلسه داد و اعضای دولت مهمترین مسائل و مباحث روز کشور را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دادند.

روحانی در این جلسه ضمن تبریک ایام مبارک دهه‌فجر، به بارندگی‌های اخیر در کشور اشاره کرد و آن را با توجه به شرایط کمبود آب و خشکسالی در سال‌های متمادی، نعمت الهی دانست که همزمان با رحمت معنوی دهه مبارک‌فجر، ملت ایران را بهره‌مند ساخته است.

وی با اشاره به بارش کم سابقه برف در استان‌های مازندران و گیلان، ضمن قدردانی و تشکر از صبر و بردباری مردم و همراهی و همکاری با دستگاه‌های اجرایی، از ستاد مدیریت بحران، دستگاه‌های اجرایی، سازمان صدا و سیما، نیروهای بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران که با جدیت فراوان در جهت کاهش مشکلات مردم تلاش کردند نیز قدردانی کرد.

رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی ماموریت داد خسارات وارده به دامداران، کشاورزان و مسکن مردم را برآورد نموده تا نسبت به تامین اعتبار و پرداخت آن از سوی دولت اقدام شود.

روحانی با اشاره به شدت سرما و برودت هوا و به منظور جلوگیری از بروز مشکلات برای هموطنان، مردم را به صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق توصیه کرد.

در ادامه این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، از سوی اعضای دولت به تصویب رسید.

بررسی و تصویب بخشی از لایحه جامع حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری از جمله مصوبات امروز هیات وزیران بود.

کد N105873