یک کارشناس مسائل دینی:

بانوی مسلمان باید همچون کعبه پوشش داشته باشد

حجاب

یک کارشناس مسائل دینی گفت: بانوی مسلمان همچون خانه خدا محترم و عزیز است همانطور که کعبه پوشش دارد بانوی مسلمان نیز باید پوشیده باشد تا از چشم نامحرمان در امان باشد.

یک کارشناس مسائل دینی گفت: بانوی مسلمان همچون خانه خدا محترم و عزیز است همانطور که کعبه پوشش دارد بانوی مسلمان نیز باید پوشیده باشد تا از چشم نامحرمان در امان باشد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) از مکه مکرمه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین عسگری کارشناس بعثه مقام معظم رهبری در جمع زائران ایرانی خانه خدا اظهار کرد: زائران این سرزمین باید قدر خود را بدانند چه را که خداوند می‌فرماید "کعبه خانه مردم و اولین خانه‌ای است که بر روی زمین بنا کردم پس خانه کعبه خانه با اهمیتی است که باید قدر حضور در این مکان مقدس را بدانیم.

کارشناس فرهنگی بعثه در مکه، خاطرنشان کرد: در اطراف و دور خانه کعبه چندین پیامبر الهی مدفون هستند و این مکان مملو از انبیاء الهی است پس بدانید کجا قدم می‌گذارید و کجا آمده‌اید.

عسگری با بیان این‌که «پاهایی که در این مکان گذاشته می‌شود دیگر نباید به هر جایی وارد شود» گفت: چشم‌هایی نیز که به خانه خدا نگاه می‌کند دیگر نباید به هرچیزی نگاه کند.

وی همچنین با اشاره به این‌که «اولین پرده دار کعبه همسر حضرت ابراهیم(ع) بودند» تصریح کرد: کعبه چون حرمت دارد و محترم است پرده و پوشش دارد بانوی مسلمان هم چون محترم و عزیز است باید پوشیده باشد تا از چشم نامحرمان در امان باشد و بداند چادر و پوشش به خاطر حرمت والای بانوی مسلمان است.

این کارشناس مسائل دینی در پایان با توصیه به زنان برای حفظ ارزش و حرمت چادر و پوشش خود تاکید کرد: چادر ارثیه مادرمان حضرت زهرا(س) است این چادر احترام دارد و باید با احترام پوشیده شود و مبادا طوری رفتار شود که چادر سرکردن شما باعث سبک شدن آن شود.

انتهای پیام

کد N104274