"دست کم 10 هزار کودک در جنگ داخلی سوریه کشته شده‌اند"

بازرسان سازمان ملل می‌گویند، کودکان در سوریه مورد سو‌ء‌استفاده‌ جنسی قرار گرفته، به عنوان کودک سرباز و سپر انسانی از آن‌ها استفاده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، لیلا زروقی، نماینده ویژه بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در امور کودکان و درگیری‌های مسلحانه قرار است این گزارش درباره وضعیت کودکان در سوریه را در جلسه آتی شورای امنیت سازمان ملل ارایه کند.

براساس تخمین‌ها و گزارش‌ جدید بازرسان سازمان ملل دست کم 10 هزار کودک در این درگیری‌ها کشته شده‌اند و خشونت‌های شدیدی علیه آن‌ها اعمال می‌شود.

در این گزارش آمده است: کودکان را در بازداشتگاه‌های بزرگسالان نگه می‌دارند و آن‌ها را مورد شکنجه‌های شدید قرار می‌دهند. آن‌ها را با کابل فلزی، باتوم آهنی و چوبی مورد ضرب و شتم قرار داده و به آن‌ها شوک الکتریکی می‌دهند. کودکان را مورد شکنجه جنسی قرار داده و ناخن پاها و دست‌هایشان را می‌کشند. همچنین سوختگی با سیگار، حبس در سلول انفرادی، شکنجه خویشاوندان در مقابل کودکان و مجبور ساختن به بیدار ماندن از دیگر موارد گزارش شده سوء استفاده و آزار علیه کودکان در سوریه است.

انتهای پیام

کد N104264