ولایتی:

مشکل سوریه نسبتا در حال حل شدن است

سیاست داخلی

امروز اکثر کشورها با این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه حل برای بحران سوریه راه حل سیاسی است و نظامی نیست.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ریشه تروریستم، افراطی‌گری است که در این منطقه برای مردم زحمت ایجاد کرده است، گفت: اکنون مشکل سوریه نسبتا در حال حل شدن است.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی عصر سه شنبه در دیدار برتی اهرن نخست وزیر اسبق ایرلند اظهارداشت: خوشبختانه وضعیت داخلی ایرلند بهتر شده و این تنها راه بهتر زیستن است.

وی گفت: در این منطقه از جهان مسایل مهمی مانند مساله فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان، مصر، لیبی و پاکستان وجود دارد و مردم این منطقه با مشکلات و هرج و مرج روبه رو هستند.

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به بحران سوریه گفت: امروز اکثر کشور‌ها با این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه حل برای بحران سوریه راه حل سیاسی است و نظامی نیست.

وی با بیان اینکه پیامدهای بحران سوریه تخریب این کشور، ازبین رفتن زیرساخت‌ها و کشته دن مردم بوده است، اظهارداشت: ایران در مورد سوریه این عقیده را داشته که وجود تروریست‌ها بر روی منافع کشور‌ها تاثیر داشته است.

ولایتی با بیان اینکه ایران در منطقه نفوذ دارد، ادامه داد: روابط دوستانه‌ای با عراق، سوریه و لبنان داریم و طبیعی است که در مواقع بحرانی به کمک آن‌ها می‌شتابیم.

رییس مرکز تحقیقات استراتزیک مجمع تشخیص مصلت نظام تاکید کرد: در گذشته در مورد سوریه برخی از کشورهای منطقه و کشورهای فرامنطقه‌ای به راه حل سیاسی اعتقاد داشته‌اند و معتقد بودند که نظام سوریه در مدت چند ماه سرنگون خواهد شد.

ولایتی افزود: امروز سازمان‌های بین المللی به این نتیجه رسیده‌اند که اگر مردم سوریه بخواهند مشکلات خودشان را حل کنند این سازمان‌ها می‌توانند به مردم سوریه کمک کنند.

وی اظهارداشت: حدود ۱۱هزار نفر از اتباع اروپایی در سوریه در حال جنگ با حکومت هستند و معلوم نیست که پس از بازگشت به اروپا چه خواهند کرد.

کد N103539