محجوب در اخطار قانون اساسی:

مجلس باید اعطای وام‌های بلاعوض را تصویب کند

مجلس

لاریجانی در پاسخ به اخطار محجوب گفت: مجلس به این نوع مسائل توجه دارد اما باید تفسیر شورای نگهبان را مورد توجه قرار دهیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: گرفتن و اعطای وام‌ها و کمک‌های بلاعوض از سوی دولت باید با تصویب مجلس باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۸۰ قانون اساسی، گفت: اصل دادن و گرفتن وام یا کمک‌های بلاعوض داخلی و خارجی از سوی دولت، منوط به تصویب مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بند ج تبصره ۲۱ الحاقی به لایحه بودجه، تقریبا ۲۰ میلیارد دلار روش بیع متقابل با ذکر بیوتی جلوی ما است.

وی ادامه داد: بیوتی یعنی سرمایه گذاری خارجی مدت دار، دارسی و رویتر که در تاریخ ایران مفهوم هستند، این‌ها به نوعی بیوتی ۶۰ ساله بودند، قرارداد شرکت ملی نفت ایران و انگلیس تماماً بیوتی بود که به ملی شدن صنعت نفت منجر شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود: آنچه در اصل ۸۰ قانون اساسی آورده شده نفی آن‌ها بوده و نمایندگان باید توجه داشته باشند که این نوع وام‌ها در قانون اساسی مفهوم است.

لاریجانی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: مجلس به این نوع مسائل توجه دارد اما باید تفسیر شورای نگهبان را مورد توجه قرار دهیم.

 

کد N103455