معاون وزیر خارجه:

شرایط برای کمک به مردم سوریه مناسب است

سیاست خارجی

مدیر کل کمکهای بشردوستانه سوییس که جهت برگزاری سومین دور گفتگوهای سه جانبه جهت ارسال کمکهای انسان دوستانه به مردم سوریه روز دوشنبه در راس هیاتی وارد تهران شده است ، اولین دور گفتگو های خود را با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این دیدار پیرامون همکاری سه جانبه ایران ، سوییس و سوریه در موضوع کمکهای انساندوستانه به مردم سوریه گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت .

امانوئل بسلر ضمن تشکر از ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این نشستها با اشاره به تلاشهای کشورش برای ارسال کمکها به سوریه اظهار داشت این مساله کاملا ماهیت انساندوستانه دارد.

امیرعبداللهیان در این دیدار از تلاشهای انساندوستانه دولت سوییس در قبال مردم سوریه تشکر کرد و موفقیت این ابتکار عمل سه جانبه را دارای اهمیت دانست .

وی ابراز امیدواری کرد که در این دور مذاکرات پیرامون گامهای عملی و اجرایی برای ارسال کمکها ، توافق حاصل شود.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به بهبود اوضاع و شرایط میدانی در سوریه ، شرایط کنونی را برای ارسال کمکها به مردم سوریه مناسب دانست.

در این دیدار همچنین پیرامون نشست ژنو دو و نتایج آن گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت و دو طرف بر محوریت نقش مردم سوریه در هرگونه روند سیاسی در این کشور تاکید نمودند.