پسر بی‌نظیر بوتو: پاکستان، طالبان نیست!

سیاسی

پسر بی‌نظیر بوتو با برگزاری یک جشنواره موسیقی و رقص که از سنن قدیمی پاکستان است، افراطیون این کشور را به چالش کشیده و گفت که طالبان، فرهنگ اصیل پاکستان را کم‌رنگ کرده است.

پسر بی‌نظیر بوتو با برگزاری یک جشنواره موسیقی و رقص که از سنن قدیمی پاکستان است، افراطیون این کشور را به چالش کشیده و گفت که طالبان، فرهنگ اصیل پاکستان را کم‌رنگ کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تلگراف، بیلاوال بوتو زرداری که در سن 25 سالگی وارث بزرگترین خاندان سیاسی پاکستان است، هدف خود از برگزاری این جشنواره فرهنگی را باز گرداندن فرهنگ پاکستان دانسته که اکنون در سایه افراطیون و شبه نظامیان قرار گرفته است.

بیلاوال بوتو این ادعا را که این جشنواره به گونه‌ای آغاز فعالیت حزب سیاسی‌اش است، رد کرد.

صدها سیاستمدار و دیپلمات در این جشنواره حضور یافتند. این اقدام بیلاوال ممکن است به نوعی، حکم مرگ او را امضا کند. در حالی که دولت نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان همچنان در حال تلاش برای مذاکره با طالبان است، بوتو زرداری بارها خواستار اتخاذ اقدامی اساسی و قطعی علیه تروریست‌هایی شده است که مادر او را در سال 2007 به قتل رساندند.

او در نظر دارد تا حزب خلق پاکستان را دوباره زنده کرده و رهبری آن را به عهده گیرد.

بوتو زرداری در این خصوص گفت: هدف من، پیروزی در انتخابات 2018 است. این در حالی است که او بارها به دلیل اقداماتش مورد تمسخر قرار گرفته و برخی او را رئیس پوشالی می‌دانند.

همچنین عدم حضور او در پاکستان به هنگام برگزاری انتخابات سال گذشته میلادی به دلیل تهدید طالبان، انتقادها را از او افزایش داد.

همچنین بسیاری او را به عدم درک عمق مشکلات پاکستان متهم کرده و می‌گویند، در شرایطی که پاکستان دچار فقر و سوء تغذیه کودکان است، برگزاری چنین مراسم‌ پرخرجی، توجیهی ندارد.

بوتو زرداری معتقد است که تاکنون نه دین و نه ارتش نتوانسته‌اند حکومتی برای متحد کردن مردم پاکستان تشکیل دهند و به این ترتیب تنها گزینه درست، دموکراسی است.

انتهای پیام

کد N99139