برگزاری 40 نشست تخصصی دین‌پژوهی در مناسبت‌های سال قمری

سیاسی

با تصویب شورای دین‌پژوهان کشور، 40 نشست تخصصی در موضوعات و مباحث مهم دین‌پژوهی، در دبیرخانه دین پژوهان کشور در قم و تهران برگزار می‌شود.

با تصویب شورای دین‌پژوهان کشور، 40 نشست تخصصی در موضوعات و مباحث مهم دین‌پژوهی، در دبیرخانه دین پژوهان کشور در قم و تهران برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزرای دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت پیمان مدیر این مرکز پژوهشی ضمن اعلام این خبر افزود: این نشست‌های علمی و تخصصی با حضور صاحب‌نظران و اساتید و پژوهشگران علوم دینی اعم از حوزه و دانشگاه و مراکز پژوهشی برگزار و سعی می‌شود توسط پژوهشگران متخصص پاسخ‌های کارشناسی و علمی دقیق به مسایل و شبهات رایج داده شود.

وی ادامه داد: پاسخگویی به شبهات اساسی در موضوعات کلام، عقاید، فلسفه، عرفان، اخلاق، سیره، تاریخ و علوم قرآنی از جمله اولویت‌های مد نظر دین‌پژوهان می‌باشد.

پیمان افزود: تاکنون 6 مورد از نشست‌های تخصصی سالانه دین‌پژوهان پیرامون مباحث مهم عاشورایی و 2 نشست تخصصی در مورد پیامبر اکرم(ص) و ائمه علیهم السلام برگزار شده است و تا پایان ربیع الثانی نیز دو نشست تخصصی دیگر پیرامون مباحث مبعث و سیره پیامبر(ص) نیز برگزار خواهد شد.

مدیرعامل دبیرخانه دین‌پژوهان کشور اظهار کرد: مجموعه مباحث علمی نشست‌های دین‌پژوهان علاوه بر انعکاس در پایگاه‌های اینترنتی علمی و رسانه‌های مکتوب در آینده نزدیک در قالب سلسله کتب دین‌پژوهی تنظیم و منتشر می‌شوند.

وی اعلام کرد: نشست آینده دین پژوهان در ماه آینده و با موضوع سیره نبوی توسط استاد مصطفی دلشاد تهرانی در قم برگزار می‌شود.

پیمان تصریح کرد: روند برگزاری این نشست‌ها تنها به روش ارائه و سخنرانی نیست، بلکه در قالب کرسی آزاداندیشی علمی برگزار می‌شوند تا محققین و اساتیدی که به عنوان مخاطب حضور می‌یابند، بتوانند به نقد و نظر و ارائه دیدگاه بپردازند تا مباحث مطروحه کارشناسانه‌تر و علمی‌تر به جامعه ارائه شوند.

انتهای پیام

کد N98776