آیت‌الله نوری‌همدانی:

حیله و نیرنگ سلاح اصلی آمریکاست

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

یک مرجع تقلید گفت: عربستان پول نفت و گاز مسلمین را وسیله‌ای برای جنگ با مسلمانان و به ویژه شیعیان قرار داده است و آمریکا هم لیاقت سازش ندارد، چراکه غیر از حقه و نیرنگ، سلاحی در اختیار ندارد.

یک مرجع تقلید گفت: عربستان پول نفت و گاز مسلمین را وسیله‌ای برای جنگ با مسلمانان و به ویژه شیعیان قرار داده است و آمریکا هم لیاقت سازش ندارد، چراکه غیر از حقه و نیرنگ، سلاحی در اختیار ندارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار مسئولان و کارکنان وزارت دفاع، با گرامیداشت دهه فجر، به آیاتی از سوره فجر اشاره کرد و گفت: خداوند متعال از کسانی که در راه خدا قیام و حرکت می‌کنند، حمایت می‌کند و در چند جای قرآن به این نکته اشاره شده است.

وی در ادامه، سرنوشت ستمکاران و ظالمان را هلاکت و نابودی دانست و تصریح کرد: بنا بر وعده الهی که در سوره فجر آمده است، دشمنان اسلام محکوم به هلاکت و نابودی هستند.

این مرجع تقلید گفت: آشنا بودن با قرآن و نهج‌البلاغه در سرنوشت انسان تأثیر دارد و ریشه انقلاب نیز آشنایی با مباحث قرآن و اهل‌بیت‌(ع) است. چراکه این انقلاب بر اساس ایمان و عقیده مردم شکل گرفته و ادامه راه انبیاء و اولیا است.

آیت‌الله نوری‌همدانی درباره توکل و دلگرمی به خدا،، خاطرنشان کرد: بسیاری از آیات قرآن کریم برای دلگرمی دادن به پیامبر(ص) است و در حال حاضر انقلاب اسلامی برای تمام مردم به ویژه مراجع تقلید و روحانیت دلگرمی محسوب می‌شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به سرنوشت قوم عاد، ثمود و فرعون، اظهار کرد: قوم عاد، ثمود و فرعون در زمان کنونی نیز وجود دارند و در روزگار ما کفار، منافقان و صهیونیست‌ها جای آن‌ها را پر کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت وهابیت و تکفیری‌ها در منطقه، افزود: تکفیری‌ها که از ناحیه عربستان سعودی پشتیبانی می‌شوند، بسیار خطرناک هستند و عربستان پول نفت و گاز مسلمین را وسیله‌ای برای جنگ با مسلمانان و به ویژه شیعیان قرار داده است!

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان برخی افراد در رابطه با سازش با آمریکا، گفت: آمریکا لیاقت سازش ندارد، چراکه غیر از حقه و نیرنگ، سلاحی در اختیار ندارد.

انتهای پیام

کد N97540