توضیحات سراج از پرونده بابک زنجانی، خاوری و جهرمی

سازمان بازرسی,فساد مالی,اقتصاد,حقوقی‌و قضایی

همشهری آنلاین: رئیس سازمان بازرسی کل کشور آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی، خاوری، حادثه جمهوری و مسمومیت شهروندان در پردیس را تشریح کرد.

ایران > حقوقی‌و قضایی- همشهری آنلاین:
رئیس سازمان بازرسی کل کشور آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی، خاوری، حادثه جمهوری و مسمومیت شهروندان در پردیس را تشریح کرد.

به گزارش مهر، ناصر سراج در خصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: گزارش اولیه خود را به دادسرا ارائه دادیم و در حال بررسی اموال او در داخل و خارج از کشور هستیم تا مشخص شود توانایی پرداخت میزان بدهی خود را دارد یا نه.

وی افزود: سازمان بازرسی از همان ابتدا به این پرونده ورود کرد و در حال حاضر پرونده او در دادسرا در حال رسیدگی است.

سراج در خصوص محاکمه خاوری و جهرمی در پرونده فساد 3 هزار میلیاردی نیز گفت: انشاء الله تا پایان سال محاکمه مدیران سابق بانک ملی و صادرات برگزار خواهد شد.

وی افزود: پلیس اینترپل برای خاوری اعلان قرمز کرده است تا هرجا مشاهده شد او را تحویل دهد و برای دستگیری وی نیاز به صدور حکم و قطعیت آن نیست.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص حادثه خیابان جمهوری نیز گفت: در حال کار در این زمینه هستیم و دادگاه در خصوص مقصران احتمالی این حادثه تصمیم گیری خواهد کرد.

سراج درباره مصمومیت آب منطقه پردیس نیز گفت: سازمان بازرسی به طور دقیق و گسترده در این رابطه مشغول کار است و نه تنها به عنوان یک موضوع بلکه به صورت کلی بررسی می شود.