تحلیل دبیرکل حزب موتلفه از نتایج مذاکرات ژنو 2/ دولت جدید سوریه باید از طریق رای ملت برگزیده شود

ایسنا نوشت:

محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی که در آستانه دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: استقلال، آزادی و برپایی حکومت جمهوری اسلامی در ایران سه دستاورد مهم انقلاب است و هر سال که می‌گذرد ملت ما در تعمیق دولت‌سازی اسلامی و جامعه‌سازی دینی گام‌های مؤثر و بلندی برمی‌دارند.

اهم سخنان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه می آید:

* شکی نیست که نظام مبتنی بر ولایت فقیه نقطه قوت نهضت امام خمینی(ره) است. هم اوست که با عملی کردن چنین نظریه‌ای دور تازه‌ای از نظریه‌پردازی در قلمرو فلسفه سیاسی اسلام گشود و آن را در برابر نخبگان و ملت‌های بپا خاسته از جور و ستم استکبار جهانی قرار داد.

* برخی گمان دارند با اقدامات آمریکا و غرب، بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی و مبارزات ملت به حاشیه رفته است و دشمنان اسلام توانسته‌اند نهضت‌های اسلامی را مهار کنند. این تصور غلط است. اگر آمریکا پس از قیام 15 خرداد 42 توانست انقلاب اسلامی را مهار کند، این نهضت‌ها را هم مهار خواهد کرد. ملت‌های منطقه بزودی به صحنه خواهند آمد و دستاوردهای به سرقت رفته خود را باز خواهند یافت.

* 35 سال است ملت ما محکم و استوار روی پای خود ایستاده و گزینه‌های سخت و نرم دشمن را پشت سر گذاشته است. بلوف‌های آمریکا نمی‌تواند ملت ما را بترساند. اگر آمریکا دیوانگی کند ملت ما آنچنان درسی به دشمن خواهند داد که در تاریخ ماندنی شود. در صورت ارتکاب این دیوانگی از طرف آمریکا صحنه نبرد به وسعت جغرافیایی است که منافع آمریکا در آن قرار دارد.

* حبیبی با اشاره به بخشی از این بیانیه که به بهانه باز شدن فضای همدلی خواستار رفع حصر شده‌اند، گفت: سران فتنه با عدم پذیرش رای ملت و همراهی با سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی و قدرت رسانه‌ای غرب درصدد کودتا و انقلاب به اصطلاح رنگی علیه رای ملت بودند و هنوز هم بر این مشی خود اصرار می‌ورزند. چگونه رفع حصر آنها باعث فضای همدلی می‌شود؟ واقعیت این است برخی از اعضای مجمع در فتنه سال 88 آتش‌بیار معرکه بودند و به این گفته امام(ره) که فرمودند "میزان رای ملت است"، وفادار نماندند. آنها حماسه بی‌نظیر مردم در پای صندوق‌ها را به سخره گرفتند و رای ملت را برنتافتند و بنا را بر آشوب و فتنه نهادند و حاضر نیستند در پیشگاه ملت ایران و رهبری مظلوم انقلاب اعتراف به خطاهای خود کنند. ما احساس می‌کنیم برخی درحال باز تولید فتنه سال 88 از طریق پاک کردن صورت مسأله فتنه هستند. مردم نسبت به این حرکت حساس هستند و در روز 22 بهمن موضع قاطع خود را در این باره اعلام خواهند کرد.

* همانطور که پیش‌بینی می‌شد نشست ژنو 2 دستاوردی نداشت، کسانی که در این نشست حضور داشتند اگر توافقی هم می‌کردند برای گروه‌های درگیر در سوریه توافقات آنها الزام‌آور نبود، چراکه آنها هیچ‌یک از گروه‌های درگیر را نمایندگی نمی‌کردند. صورت مسأله بحران در سوریه مشخص است. اولاً باید ورود سلاح به سوریه از طریق غرب متوقف شود و تروریست‌هایی که از کشورهای غربی و عربی به آنجا رفته‌اند، بازگردند. ثانیاً دولت جدید از طریق رای ملت برگزیده شود، نه نتیجه یک مذاکره آن هم در ژنو و آن هم با حضور کسانی که هیچ نقشی در طرفین مناقشه ندارند.

/27295

 

کد N97072