تعلیق فعالیت صلیب سرخ در سودان

سیاسی

سازمان صلیب سرخ جهانی اعلام کرد، دولت سودان به این سازمان دستور داد تا فعالیت خود را در این کشور آفریقایی به حالت تعلیق درآورد.

سازمان صلیب سرخ جهانی اعلام کرد، دولت سودان به این سازمان دستور داد تا فعالیت خود را در این کشور آفریقایی به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، "رفیع الله قریشی"، سخنگوی صلیب سرخ جهانی در سودان گفت: ما نامه‌ای رسمی را از کمیسیون‌ کمک‌های بشردوستانه دریافت کرده‌ایم مبنی بر اینکه باید فعالیت خود را در سودان به حالت تعلیق درآوریم.

سازمان صلیب سرخ از وزارت خارجه و کمیسیون کمک‌های بشر دوستانه سودان درخواست کرده تا برای بحث درباره این مساله به گفت‌وگو بنشینند.

سخنگوی صلیب سرخ سودان گفت، 700 کارمند بین‌المللی و محلی این سازمان تا زمانی که این مذاکرات در چند روز آتی با آژانس‌های دولتی سودان برگزار شود، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. هدف از سرگیری فعالیت هرچه سریعتر صلیب سرخ به نفع قربانیان درگیری‌های مسلحانه در سودان است.

عادل شریف، یکی دیگر از سخنگویان این سازمان گفت: علل تعلیق فعالیت صلیب سرخ در این کشور آفریقایی به مسائل تکنیکی حول تحقق فعالیت‌های این سازمان در سال جاری میلادی مرتبط است.

در وب سایت این سازمان آمده است، صلیب سرخ برای بیش از یک میلیون تن در سودان کمک‌های بشردوستانه از جمله تجهیزات پزشکی و غذا در منطقه جنگ زده دارفور تامین می‌کند.

سازمان ملل اعلام کرد که نیمی از 19 استان سودان از جنگ و درگیری آسیب دیده و شش میلیون تن هم نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند. تعلیق فعالیت‌ صلیب سرخ چند روز پس از آن صورت گرفت که عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان خواستار یک تغییر در کشور شد.

انتهای پیام

کد N96378