شرکت 12 هزار نفر از 84 کشور در نوزدهمین المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث

قرآن کريم

مدیر کل قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه گفت: بیش از 12 هزار نفر از 84 ملیت در نوزدهمین المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث شرکت کرده‌اند.

مدیر کل قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه گفت: بیش از 12 هزار نفر از 84 ملیت در نوزدهمین المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث شرکت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حسین اسدی در نشست خبری نوزدهمین المپیاد بین‌المللی جامعةالمصطفی افزود: در اختتامیه نوزدهمین المپیاد بین‌المللی از آیت‌الله مکارم شیرازی تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی با بیان این‌که این المپیاد امسال در 36 کشور جهان از قاره‌های مختلف نیز برگزار شده است، ادامه داد: مجموعا در المپیاد نوزدهم بیش از 12 هزار نفر شرکت کرده‌اند که در این بین سه هزار نفر در ایران و مابقی در خارج از کشور در مسابقات حضور یافته‌اند.

اسدی با بیان این‌که در مجموع از 84 ملیت در نوزدهمین المپیاد بین‌المللی المصطفی شرکت کرده‌اند، گفت: پس از برگزاری مراحل مقدماتی المپیاد، از هر ملیت در بخش شفاهی 10 نفر برتر از کشورهای مختلف در ترتیل، حفظ و قرائت در روز دوشنبه در بخش خواهران و روز سه‌شنبه در بخش برادران با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

وی افزود: محل برگزاری مسابقات خواهران روز دوشنبه 14 بهمن ماه در سالن اجتماعات موسسه آموزشی بنت‌الهدی قم خواهد بود و نشستی نیز با سخنرانی قرآنی حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در حاشیه آن خواهیم داشت.

رئیس ستاد برگزاری المپیاد افزود: مسابقات برادران نیز در سالن قدس مجتمع امام خمینی(ره) در سه نوبت در صبح و عصر برگزار خواهد شد.

اسدی گفت: چهارشنبه شب هفته جاری بعد از نماز مغرب و عشاء نیز اختتامیه نوزدهمین المپیاد با سخنرانی آیت‌الله اعرافی، رئیس جامعة المصطفی و تجلیل از آیت‌الله مکارم شیرازی و سخنرانی وی در سالن قدس مجتمع امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به داوران المپیاد نیز تصریح کرد: بیش از 200 داور در داخل و خارج از کشور مراحل مختلف المپیاد نوزدهم را در رشته‌های کتبی و ارزیابی آثار رسیده بر عهده داشتند و در مرحله نهایی نیز از داوران بین‌المللی کشور برای داوری رشته‌های شفاهی دعوت شده است.

انتهای پیام

کد N95925