در دیدار با لاوروف

وزیر خارجه اوکراین: نمی‌خواهیم برگ برنده بازی‌های سیاسی باشیم

سیاسی

وزرای امور خارجه روسیه و اوکراین در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ درباره اوضاع اوکراین و چشم‌انداز گفت‌وگوی سیاسی دوجانبه مذاکره کردند.

وزرای امور خارجه روسیه و اوکراین در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ درباره اوضاع اوکراین و چشم‌انداز گفت‌وگوی سیاسی دوجانبه مذاکره کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: در جریان این گفت‌وگو، وزرای دو کشور توجه ویژه‌ای به وضعیت داخلی اوکراین داشتند. دو طرف خاطرنشان کردند که دخالت در حل‌وفصل مسالمت‌آمیز امور اوکراین غیرقابل‌قبول است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و لئونید کوژارا، همتای اوکراینی وی همچنین بر لزوم احترام به حق مردم اوکراین در تعیین سرنوشت خود تأکید کردند.

وزرای خارجه دو کشور همچنین درباره رخدادهای آتی در گفت‌وگوی سیاسی روسیه و اوکراین مذاکره کردند.

وزارت امور خارجه روسیه افزود: دو طرف تایید کردند که نشست کمیته همکاری بین‌المللی کمیسیون بین‌دولتی روسیه و اوکراین در ماه آوریل در اوکراین برگزار می‌شود.

کوژارا گفت: اوکراین تمایلی ندارد که یک برگ برنده در بازی‌های سیاسی باشد. این امر باعث تحقیر ما است و به مردم اوکراین لطمه می‌زند.

وزیر خارجه اوکراین با بیان این که "عضویت در اتحادیه اروپا برای ما نیز منافعی دارد"، افزود: می‌خواهیم هیچ کس مانع همکاری استراتژیک ما با روسیه نشود.

وی گفت: همکاری با روسیه و اتحادیه اروپا باید به دور از بازی‌های پشت پرده که بر خلاف قوانین بین‌المللی هستند، باشد.

وزیر خارجه اوکراین گفت که در حال برنامه‌ریزی برای دیدار با والری کلیچکو، رهبر مخالفان اوکراینی درباره وضعیت این کشور است.

انتهای پیام

کد N95870