دبیرکل ناتو : کرزای توافقنامه امنیتی را امضا نمی‌کند

سیاسی

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد، رییس‌جمهوری افغانستان احتمالا پیمان امنیتی در مورد حضورنیروهای خارجی در کشورش را امضا نمی‌کند.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد، رییس‌جمهوری افغانستان احتمالا پیمان امنیتی در مورد حضورنیروهای خارجی در کشورش را امضا نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی که حامد کرزای، رییس‌جمهوری افغانستان شروطی را برای امضای این قرارداد تعیین کرده و به ویژه توقف عملیات نیروهای ویژه آمریکا را در مناطق غیرنظامی کشورش خواستار شده است، آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در حاشیه برگزاری کنفرانس سالیانه امنیتی مونیخ در جمع خبرنگاران گفت: به نظر من، اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم، رییس‌جمهوری بعدی افغانستان پیمان امنیتی را امضا خواهد کرد. اگر هم این قرارداد امضا نشود، ما آماده‌ایم تا نیروهای خود را به طور کامل در پایان سال 2014 از افغانستان خارج کنیم زیرا دیگر هیچ مبنای قانونی برای ادامه حضور در این کشور نداریم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیروی بین‌المللی کمک به برقراری امنیت در افغانستان (ایساف) که تحت فرماندهی ناتو است، هنوز 57 هزار نفر نیرو در این کشور دارد که دو سوم از آن‌ها آمریکایی هستند.

از سوی دیگر، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در مونیخ با محمد علی عبدالعزیز، وزیر امور خارجه لیبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آنا لوگانسکو، سخنگوی ناتو گفت، راسموسن و وزیر امور خارجه لیبی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ درباره کمک ناتو به آموزش کادر امنیتی لیبی گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری دولتی عربستان، سخنگوی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی تصریح کرد، راسموسن و محمد علی عبدالعزیز درباره کمک ناتو به امنیت لیبی و مشارکت این سازمان در اصلاح ساختار سازمان‌ها و نهادهای امنیتی لیبی نیز گفت‌وگو و رایزنی کردند.

جزئیات بیشتری درباره این دیدار گزارش نشده است.

انتهای پیام

کد N95862