فیصل المقداد: اجازه نمی‌دهیم آمریکا آینده سوریه را تعیین کند

سوريه

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه این مردم سوریه هستند که آینده کشور خود را تعیین می‌کنند، عنوان داشت: ما اجازه نمی‌دهیم آمریکا آینده سوریه را تعیین کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، فیصل المقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه در گفتگویی تلویزیونی خاطرنشان کرد: اگر جان‌ نثاری‌های مردم سوریه نبود نشست ژنو 2 برگزار نمی‌شد. سوریه پایدار مانده است چرا که مردم، رهبران و ارتش این کشور تصمیم گرفتند تا پایدار بمانند.

وی خاطرنشان کرد: این مردم سوریه هستند که آینده کشور را تعیین می‌کنند و این اجازه را به آمریکا نمی‌دهیم تا آینده مردم سوریه را تعیین کنند.

این مقام سوری‌ با بیان اینکه ارتش سوریه ارزنده‌ترین قهرمانی‌ها و دلاوری‌ها را در جنگ آمریکا و اروپا علیه سوریه رقم زده است، تاکید کرد: هیات اعزامی از سوی ائتلاف مخالفان سوریه حس ملی‌گرایی ندارد و آنها دست‌نشانده‌ هستند و رویکرد آنها با آرمان‌های ما که به دلیل آنها به ژنو رفتیم همخوانی ندارد.

وی تاکید کرد:هیات اعزامی از سوی دولت سوریه به ژنو رفت تا این نشست برای متوقف کردن خونریزی‌ها در سوریه موفقیت‌آمیز باشد.

فیصل المقداد با تاکید بر اینکه هیات اعزامی از سوی ائتلاف مخالفان مسئول عدم توافق در ژنو است، تاکید کرد: بدون توافق نمی‌توان هیچ تصمیمی را در ژنو اتخاذ کرد.

انتهای پیام

کد N95858