قانونگذاران انگلیسی به همه‌پرسی خروج از اتحادیه اروپا رای منفی دادند

سیاسی

تلاش نخست‌وزیر انگلیس برای قانونی کردن طرح برگزاری همه‌پرسی در خصوص خروج این کشور از اتحادیه اروپا در پارلمان، با شکست مواجه شد.

تلاش نخست‌وزیر انگلیس برای قانونی کردن طرح برگزاری همه‌پرسی در خصوص خروج این کشور از اتحادیه اروپا در پارلمان، با شکست مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایرن (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس تلاش کرد وعده خود به منظور برگزاری همه‌پرسی مربوط به خروج این کشور از اتحادیه اروپا را از طریق پارلمان تبدیل به قانون کند اما قانونگذاران بلندپایه این طرح وی را ناکام گذاشتند.

با این وجود، حزب محافظه‌کار دیوید کامرون اعلام کرد که برای رسیدن به مقصود خود و تبدیل این وعده به یک قانون راه‌های دیگری را به کار می‌گیرد. این طرح به دویوید کامرون کمک می‌کند تا نظر مخالفان با اتحادیه اروپا در حزب خود را جلب کند.

کامرون امیدوار بود بتواند از یک مجرای قانونگذاری متعلق به غیر ارتدوکس‌ها در پارلمان استفاده کند تا برای تعهد خود به منظور برگزاری همه‌پرسی خروج از اتحادیه اروپا در سال 2017 حمایت قانونی کسب کند.

اما روز جمعه نمایندگان حزب مخالف کارگر در مجلس علیای پارلمان، لایحه دیوید کامرون را با تضمین این که زمان کافی برای تبدیل شدن به قانون را به دست نخواهد آورد، ناکام گذاشتند.

جیمز وارتون، نماینده محافظه‌کار پارلمان انگلیس که حامی این لایحه بود، گفت: امروز لیبرال دموکرات‌ها و حزب کارگر به دموکراسی و مردم انگلیس اهانت کردند.

نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، 43 درصد از مردم انگلیس به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رای می‌دهند و تنها 33 درصد خواهان ماندن در این اتحادیه هستند.

این گرایش سبب تقویت حمایت از حزب استقلال در انگلیس می‌شود که حزب مخالف اتحادیه اروپا است و این موضوع شکسته شدن آرای حزب محافظه‌کار در انتخابات سال آینده میلادی را موجب می‌شود.

وارتون گفت، حزب وی تلاش دیگری برای تصویب این قانون انجام داده و در صورت لزوم از قدرت‌هایی که به نادرست استفاده می‌شوند، بهره خواهد گرفت تا مجلس علیا را دور بزند.

انتهای پیام

کد N93807