برگزاری سومین جلسه دادگاه مرسی به اتهام مشارکت در قتل تظاهرکنندگان

سیاسی

دادگاه کیفری قاهره امروز (شنبه) محاکمه محمد مرسی، به اتهام رخدادهای مقابل کاخ ریاست جمهوری را از سر می‌گیرد.

دادگاه کیفری قاهره امروز (شنبه) محاکمه محمد مرسی، به اتهام رخدادهای مقابل کاخ ریاست جمهوری را از سر می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایرن (ایسنا)، سایت روزنامه "المصریون" گزارش داد: محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شده مصر صبح امروز با هلیکوپتر از محل بازداشتش در زندان برج العرب به مقر آکادمی پلیس قاهره انتقال یافت تا سومین جلسه محاکمه وی به اتهام دست داشتن در قتل تظاهرکنندگان در مقابل کاخ ریاست جمهوری مصر (قصر اتحادیه) برگزار شود.

مرسی و 14 تن دیگر از رهبران و اعضای اخوان المسلمین به کشتن و تحریک به قتل تظاهرکنندگان در مقابل کاخ ریاست جمهوری در اوایل دسامبر 2012 متهم هستند.

محاکمه محمد مرسی به این اتهام قرار بود 8 ژانویه برگزار شود که به تاخیر افتاد، دادگاه در این باره اعلام کرد که مرسی به دلیل اوضاع نامساعد جوی نتوانسته در جلسه محاکمه حضور یابد.

اتهام‌های دیگری نیز علیه محمد مرسی مطرح است. رئیس جمهوری برکنار شده مصر به همراه رهبران اخوان المسلمین سه شنبه گذشته در دادگاه به اتهام حمله به زندان‌های مصر از جمله زندان وادی نطرون و فرار از آن محاکمه شدند.

دادگاه مرسی به اتهام جاسوسی برای طرف‌های خارجی نیز در 16 فوریه جاری برگزار خواهد شد.

در همین راستا "ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت" از حامیان اخوان المسلمین خواست تا امروز برای حمایت از مرسی و همچین بزرگداشت حوادث پورت سعید و رخدادهای موسوم به "موقعة الجمل" در مناطق مختلف مصر تجمع کنند.

در این دو حادثه ده‌ها مصری کشته شدند.

انتهای پیام

کد N93802