یک فعال دانشجویی: گفتمان دوستی سبب انسجام ملی می‌شود

انجمن‌هاي اسلامي,دانشجويي,تشكل دانشجويي

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت: همانطور که از اسم گفتمان دوستی مشخص است، این گفتمان موجب انسجام بین مردم می‌شود.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد گفت: همانطور که از اسم گفتمان دوستی مشخص است، این گفتمان موجب انسجام بین مردم می‌شود.

سیدمیلاد مهدویان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران دارای احزاب متعددی است که سلایق و نظرهای این احزاب با یکدیگر تفاوت دارد اما باید توجه داشت که این تفاوت نظر تا جایی خوب و مثبت است که موجب خارج شدن احزاب از خط مشی نظام نشود.

وی ادامه داد: گفتمان دوستی به معنی کنار گذاشتن سلایق سیاسی احزاب نیست بلکه به معنی کسب روحیه همکاری و همدلی است و افزایش این روحیه اهمیت زیادی دارد، چراکه مردم به حرکت احزاب و مسئولان نگاه می‌کنند و رفتار آنان در جامعه بازخورد دارد.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "رواج گفتمان دوستی در تلطیف فضای سیاسی کشور مؤثر است"، افزود: اگر گفتمان دوستی احزاب در جامعه رواج پیدا کند و افراط و تفریطی در اجرای آن پیش نیاید، می‌توان انتظار نتیجه مثبتی از آن داشت و رواج نیافتن آن در درون احزاب نیز بازخوردهای بیرونی منفی به همراه دارد.

مهدویان همچنین، نقش بزرگان نظام در رواج این گفتمان را ضروری دانست و گفت: احزاب مهم توسط شخصیت‌های سیاسی شناخته شده تأسیس و هدایت می‌شوند و اگر این افراد از مشاجره و پرداختن به مباحث غیرضروری جلوگیری کنند، در واقع اثری بر سطح کلان کشور گذاشته‌اند. مردم در برابر شخصیت‌های سیاسی، نصحیت‌پذیر هستند و رفتار و گفتمان دوستی در آن‌ها اثر خواهد گذاشت.

انتهای پیام

کد N93199