امام جمعه بیرجند: تیم مذاکره کننده ایران مورد تایید مردم و نظام است

نماز

بیرجند - ایرنا - امام جمعه بیرجند گفت: عملکرد تیم مذاکره کننده مورد تایید مردم و نظام جمهوری اسلامی است، با این حال در پشت میز مذاکره باید بین مذاکره و دفع شیطان تمیز قایل شوند.

حجت الاسلام ˈعلی رضاییˈ امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند افزود: این یک واقعیت است که دشمن به ما رحم نمی کند و در هر فرصتی به دنبال ضربه زدن ماست.

وی با بیان اینکه تشنج زدایی و اعتماد کردن دو مفهوم مجزا هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال ایجاد تنش و تشنج نیست، در عین حال هیچگاه به طرف مقابل خود در مذاکرات، اعتماد نداریم.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهنمد انقلاب اسلامی افزود: حضرت امام خمینی(ره) در دورانی انقلاب اسلامی را رهبری و هدایت کردند که اردوگاه سوسیالیسم شرق و کاپیتالیسم غرب، همچون لبه های قیچی جهان را بین خود تقسیم کرده بودند و بزرگترین پیام این انقلاب بی اعتمادی به دو اردوگاه پوشالی آن دوران بود.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) مردم ایران را به خود باوری رساندند و به ما آموختند که می توان با اتکا به اسلام و قرآن حکومتی مردمی و الهی بنیان گذاری کرد.

امام جمعه بیرجند از نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی و استاندار خواست تا زمینه افزایش سهمیه استان از اعتبارات صندوق توسعه ملی و ایجاد زیرساختهای لازم برای حضور سرمایه گذاران خارجی را در این خطه فراهم آورند.

/ 1495/666/110
کد N92602