/ادامه مذاکرات ژنو 2 /

اخضر ابراهیمی: توافقی درخصوص حل مشکل تروریسم به دست نیامد

فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه اعلام کرد، در مذاکرات ژنو 2 هیچ تغییری در مواضع هیات‌های سوری ایجاد نشده و دو طرف تاکنون به توافقی درخصوص حل مشکل تروریسم نرسیده‌اند.

فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه اعلام کرد، در مذاکرات ژنو 2 هیچ تغییری در مواضع هیات‌های سوری ایجاد نشده و دو طرف تاکنون به توافقی درخصوص حل مشکل تروریسم نرسیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، اخضر ابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه روز پنجشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: هیچ تغییر مشخصی در مواضع هیات‌های دولت و مخالفان سوریه در مذاکرات ژنو2 ایجاد نشده و هنوز دو طرف به توافق درباره حل مشکل تروریسم نرسیده‌اند. اما همگی متفق‌القولند که تروریسم در سراسر سوریه گسترش یافته است.

ابراهیمی ادامه داد: در مذاکرات امروز ژنو درخصوص موضوعات حساسی چون مسئله امنیت و تروریسم گفت‌وگو شد و بر این مسئله که تروریسم مشکلی جدی در سوریه است، توافق شد. اما دو طرف هنوز درباره نحوه تعامل با این مشکل، به توافق نرسیده‌اند.

مذاکرات میان طرفین درگیر در سوریه صبح چهارشنبه در خصوص مسئله مبارزه با تروریسم صورت گرفت که طی این مذاکرات، هیات دولت سوریه بیانیه‌ای را درباره مبارزه با تروریسم در سوریه که شامل چندین بند بود، ارائه داد اما این بیانیه از سوی مخالفان رد شد.

ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه دو طرف هنوز تغییری در مواضعشان به وجود نیاورده‌اند، تاکید کرد: امیدوارم در آخرین روز مذاکرات (جمعه) میان هیات‌های دولت و مخالفان دولت سوریه شاهد تحقق پیشرفت باشیم.

وی گفت: جمعه آخرین روز مذاکرات است و ما تلاش می‌کنیم که بتوانیم به نتایج خوبی جهت برگزاری بهتر دور دوم مذاکرات دست یابیم و امیدواریم که با دور دوم بتوانیم مذاکراتی سازنده را برگزار کنیم.

ابراهیمی روز چهارشنبه نیز پیش‌بینی کرده بود که مذاکرات روز جمعه به پایان خواهد رسید.

در خصوص کمک‌های انسانی در سوریه نیز ابراهیمی گفت: مذاکرات درباره اردوگاه الیرموک در دمشق ادامه دارد و ما امروز موفق شدیم 600 بسته کمک غذایی به این اردوگاه ارسال کنیم.

فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه در پایان تاکید کرد، کمک‌های ارسالی به اردوگاه الیرموک تنها یک راهکار جزئی است اما هنوز راهکار مشکلات استان حمص به جاست و ما نسبت به وضعیت انسانی این شهر نگرانیم، چرا که شهر حمص در جنگ داخلی به سر می‌برد و ما از اتحادیه اروپا خواسته‌ایم که تحریم‌ها علیه سوریه را کاهش دهد.

انتهای پیام

کد N91799