بار دیگر تظاهرات اخوان‌المسلمین در مصر / "مردم خواهان برکناری نظام هستند"

سیاسی

در پی ادامه تظاهرات حامیان اخوان‌المسلمین در نواحی مختلف مصر و درگیری میان تظاهرکنندگان با نیروهای امنیتی این کشور، یک تظاهرکننده مصری کشته شد.

در پی ادامه تظاهرات حامیان اخوان‌المسلمین در نواحی مختلف مصر و درگیری میان تظاهرکنندگان با نیروهای امنیتی این کشور، یک تظاهرکننده مصری کشته شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، در تظاهراتی که عصر روز پنجشنبه در استان اسکندریه در حمایت از اخوان‌المسلمین مصر برگزار شد، درگیری‌هایی میان پلیس با تظاهرکنندگان معترض به وقوع پیوست که در پی آن یک تظاهرکننده بر اثر اصابت گلوله از ناحیه سر کشته شد.

بنا به گفته منابع مصری، نیروهای پلیس از گاز اشک‌آ‌ور برای متفرق کردن تظاهرکنندگان استفاده کردند.

در استان الجیزه نیز تظاهراتی به دعوت ائتلاف حمایت از مشروعیت، متشکل از گروه‌های حامی اخوان المسلمین مصر علیه "کودتای نظامی" برگزار شد که طی آن تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی از جمله "حکومت نظامی باید سرنگون شود" و "مردم خواهان برکناری نظام هستند" بازگشت "مشروعیت" و مجازات عاملان کشتارهای مصر را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان همچنین آزادی بازداشت‌شدگان و برکناری نظام حاکم از قدرت را خواستار شدند.

در استان دمیاط و البحیرة نیز تظاهرات مشابهی برگزار شد که طی آن تظاهرکنندگان حمایت خود از اخوان‌المسلمین را اعلام کرده و شعارهایی علیه وزارت کشور سر دادند.

در قاهره نیز حامیان اخوان‌المسلمین با تشکیل زنجیره‌های انسانی و در دست داشتن نمادهای میدان رابعة العدویه، عملکرد نیروهای امنیتی را محکوم کرده و تاکید کردند تا زمان براندازی "کودتا" و بازگشت "مشروعیت" به تظاهرات مسالمت‌آمیز خود ادامه می‌دهند.

در استان اسیوط نیز حامیان اخوان با حمل تصاویر محمد مرسی و سر دادن شعارهایی، محاکمه عاملان کشتار تظاهرات مصر را خواستار شده و اقدامات خشونت‌ آمیز نیروهای پلیس علیه تظاهرکنندگان را محکوم کردند.

در همین حال جبهه "استقلال قضات" در مخالفت با کودتا نیز نسبت به ادامه خشونت‌ها در مصر هشدار داد.

این گروه در بیانیه‌ای نسبت به عملکرد نیروهای امنیتی در خشونت علیه تظاهرکنندگان و ادامه بازداشت‌های سیاسی، ابراز نگرانی کردند.

انتهای پیام

کد N91764