در دیدار معاون اول رئیس‌جمهور

آیت‌الله مکارم شیرازی: مشکلات فراوانی برای دولت جدید به ارث رسیده است

دولت,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,معاون اول رييس جمهور,قم,اسحاق جهانگيري

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی اظهار کرد: رئیس دولتی که روی کار آمده هم نامش روحانی است و هم در حقیقت دولتی روحانی است که به مسائل دینی و مذهبی توجه دارد و مایه امیدواری برای مردم و اقشار مذهبی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس‌جمهور - در قم، با تاکید بر اینکه "دولت آقای روحانی و دوستان ایشان در این مدت کارهای مفیدی انجام داده‌اند"، افزود: دولت امیدهایی را در جامعه و در میان مردم ایجاد کرده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه "این دولت میراث بسیار پیچیده‌ای را از گذشته به ارث برده است"، تاکید کرد: در گذشته ندانم‌کاری‌های زیادی در کشور صورت گرفت و موجب شد مشکلات فراوانی به صورت ارث برای دولت جدید باقی بماند.

وی اضافه کرد: حتی برخی نقاط قوت دولت گذشته همچون طرح هدفمندی و طرح مسکن مهر نیز با مشکلاتی همراه است و از دولت گذشته کاری وجود ندارد که همراه با مشکل نباشد و دولت جدید باید تدریجاً این مسائل را حل و فصل کنند.

این مرجع تقلید در ادامه بر لزوم توجه به استان قم و رفع محرومیت‌های این استان برای ارائه خدمات بهتر به مردم و زائرین تاکید کرد و گفت: تعداد زائران و مسافرین قم بسیار زیاد است و باید برای رفع مشکلات این استان برنامه‌ریزی شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان با تاکید بر لزوم توجه ویژه بر مسائل فرهنگی، تصریح کرد: رئیس‌جمهور و سیاست‌های فرهنگی ایشان خوب است و دوست داریم ایشان را حمایت و تقویت کنیم؛ منتهی باید مراقب بود کسانی که در حاشیه هستند با برخی اقدامات و کارها برای کشور مشکل‌آفرینی نکنند.

انتهای پیام

کد N91171